Warszawa - Czwartek, 22.01.2026 / Imieniny: Anastazego, Wincentego
Reklama

Jest umowa na projekt trasy tramwajowej z Dworca Zachodniego na Wolę

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

Podpisano umowę na zaprojektowanie nowego odcinka trasy tramwajowej z Woli do Dworca Zachodniego. Nowa trasa ma połączyć się z budowanym obecnie fragmentem pomiędzy ul. Grójecką a Dworcem Zachodnim.

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami dla budowy trasy tramwajowej pomiędzy ul. Kasprzaka a Dworcem Zachodnim.

Projekt przygotuje wyłoniona w przetargu firma Databout. Koszt inwestycji to 14,4 mln zł.

Planowana trasa tramwajowa połączy budowany obecnie podziemny przystanek na Dworcu Zachodnim z ul. Kasprzaka, komunikując tym samym Ochotę i Wolę. Tory poprowadzą w wybudowanym już tunelu pod stacją kolejową, następnie w nowym tunelu i dalej w ciągu ulic Prądzyńskiego i Krzyżanowskiego. Połączenie z ul. Kasprzaka zaplanowano w rejonie przystanku Szpital Wolski.

Nowa trasa tramwajowa będzie miała długość ok. 1,4 km, z czego pod ziemią znajdzie się ok. 0,9 km.

W ramach podpisanej umowy projektant będzie musiał opracować projekt wstępny i proponowane warianty trasy, różniące się m.in. miejscem zakończenia tunelu i lokalizacja rampy wyjazdowej. Na trasie przewidziano trzy nowe zespoły przystankowe, które również będą musiały być uwzględnione w dokumentacji.

W ramach zadania przewidziano także przebudowę istniejącego zespołu przystanków – przy ul. Kasprzaka. Ostateczny kształt węzła określi projektant w uzgodnieniu z jednostkami miejskimi.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Poranny korek. Doszło do awarii tramwaju

Sytuacja miała miejsce ok. godz. 7.30 dziś rano.

Warszawa

Od dziś zjazd z mostu Grota-Roweckiego

Drogowcy umożliwią wieczorem zjazd na Wisłostradę.

Warszawa

Józef Oleksy zostanie pochowany na Powązkach

Były premier zostanie pochowany w najbliższy piątek. Uroczystości rozpoczną się od mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Warszawa

Zatrzymano podejrzanych o wysadzenie bankomatu

Do zdarzenia doszło w miniony weekend, a dokładniej w sobotnią noc.

Warszawa

Pożar w budynku przy Jagiellońskiej

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem.

Warszawa

Zawalone drzewa, zerwane dachy, brak prądu. Skutki weekendowych wichur

Silne powiewy wiatru miały miejsce w ubiegły weekend w całym kraju.

Warszawa

Pogrzeb Tadeusza Konwickiego 15 stycznia

Na dzień 15 stycznia zaplanowano pożegnanie znakomitego polskiego reżysera i pisarza – Tadeusza Konwickiego.

Reklama