Warszawa - Czwartek, 22.01.2026 / Imieniny: Anastazego, Wincentego
Reklama

Jest umowa na projekt trasy tramwajowej z Dworca Zachodniego na Wolę

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

Podpisano umowę na zaprojektowanie nowego odcinka trasy tramwajowej z Woli do Dworca Zachodniego. Nowa trasa ma połączyć się z budowanym obecnie fragmentem pomiędzy ul. Grójecką a Dworcem Zachodnim.

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami dla budowy trasy tramwajowej pomiędzy ul. Kasprzaka a Dworcem Zachodnim.

Projekt przygotuje wyłoniona w przetargu firma Databout. Koszt inwestycji to 14,4 mln zł.

Planowana trasa tramwajowa połączy budowany obecnie podziemny przystanek na Dworcu Zachodnim z ul. Kasprzaka, komunikując tym samym Ochotę i Wolę. Tory poprowadzą w wybudowanym już tunelu pod stacją kolejową, następnie w nowym tunelu i dalej w ciągu ulic Prądzyńskiego i Krzyżanowskiego. Połączenie z ul. Kasprzaka zaplanowano w rejonie przystanku Szpital Wolski.

Nowa trasa tramwajowa będzie miała długość ok. 1,4 km, z czego pod ziemią znajdzie się ok. 0,9 km.

W ramach podpisanej umowy projektant będzie musiał opracować projekt wstępny i proponowane warianty trasy, różniące się m.in. miejscem zakończenia tunelu i lokalizacja rampy wyjazdowej. Na trasie przewidziano trzy nowe zespoły przystankowe, które również będą musiały być uwzględnione w dokumentacji.

W ramach zadania przewidziano także przebudowę istniejącego zespołu przystanków – przy ul. Kasprzaka. Ostateczny kształt węzła określi projektant w uzgodnieniu z jednostkami miejskimi.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego

Inwestycja jest duża, bo zakłada wybudowanie ścieżek rowerowych, ulic oraz rond i skrzyżowań.

Warszawa

Zbagatelizował oznakowania. Rozbił zabezpieczenia

Do zdarzenia doszło w poniedziałkową noc.

Warszawa

Poranny wypadek z udziałem motocyklisty

Do zdarzenia doszło przy al. Szucha.

Warszawa

Gigantyczne korki na Wisłostradzie

Zablokowany został środkowy pas w stronę Wilanowa za mostem Poniatowskiego.

Warszawa

Ciało noworodka w Parku Szczęśliwickim

Nieżywe dziecko było zawinięte w reklamówkę.

Warszawa

Problem z tramwajami na Woli

Wczoraj ze względu na skład z uszkodzonym pantografem sparaliżowany został ruch tramwajowy na warszawskiej Woli.

Warszawa

Problemy drogowe w Jankach

Zwężona została szosa na wiaduktach w Jankach. Czynne są po jednym pasie ruchu.

Warszawa

Osiem godzin opóźnienia

Tyle musieli oczekiwać na swój lot pasażerowie lecący na Cypr.

Reklama