Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Warszawa atrakcyjna inwestycyjnie

Dodano:

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
WARSZAWA. Przedstawiciele stołecznego ratusza spotkali się 21 listopada z potencjalnymi inwestorami w siedzibie Bloomberga, w Londynie. Warszawa zaprezentowała swoją ofertę dla inwestorów w kontekście zmieniającej się rzeczywistości w Europie.
 
Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy oraz Katarzyna Włodek-Makos, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Miasta podczas wizyty w Londynie rozmawiali z firmami potencjalnie zainteresowanymi relokacją swojego biznesu do Warszawy. 
 
Zmiana uwarunkowań gospodarczych, ekonomicznych i politycznych (Brexit) w Europie  stwarza szansę zaistnienia stolicy Polski na arenie międzynarodowej. Prowadzone rozmowy znacząco zwiększają możliwość znalezienia się Warszawy na liście docelowych lokalizacji biznesu kluczowych, międzynarodowych instytucji. 
 
– Warszawa to miasto innowacyjne i dynamicznie rozwijające się. Jest liderem Europy Środkowo-Wschodniej ze względu na atrakcyjną lokalizację, dostępność kapitału czy nieustannie rozwijającą się infrastrukturę, dzięki której jakość życia poprawia się każdego roku. O wyjątkowym charakterze miasta stanowi również jego zielony charakter i bezpośredni kontakt z naturą. Dzisiaj zmieniamy akcent naszego przekazu. Teraz chcemy położyć jeszcze większy nacisk na zachęcenie inwestorów do przyjrzenia się obiecującym perspektywom stolicy oraz do podjęcia decyzji o ulokowaniu inwestycji właśnie w Warszawie – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydent m.st. Warszawy. 
 
Stolica Polski pretenduje do bycia wiodącym miastem usługowym. W ostatnich latach Warszawa stała się ważnym ośrodkiem finansowym. Wysoki poziom kształcenia studentów, wykwalifikowani pracownicy, silna infrastruktura miasta, dostępność powierzchni biurowej i mieszkaniowej oraz relatywnie niskie koszty pozwalają konkurować z najbardziej znaczącymi miastami w Europie.
 
Spotkanie odbyło się na zaproszenie partnerów, z którymi m.st. Warszawa współpracuje m.in. przy okazji udziału w targach inwestycyjnych w Cannes i Monachium. Towarzyszy mu emisja pięciominutowego programu o Warszawie w międzynarodowej stacji informacyjnej Euronews w dniach 20-26 listopada 2017 r. oraz reklama w magazynie pokładowym British Airlines. 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Prawie 30 milionowe oszczędności

W tym roku o 28 mln mniej niż w roku minionym wydano na odśnieżanie stolicy. Powód? Wyjątkowo łaskawa zima.

Warszawa

Nowe oddziały warszawskiego WORD-u

Wszyscy kursanci przystępujący do egzaminu na prawo jazdy będą z całego regionu mazowieckiego będą mieli do dyspozycji nie tylko główne placówki WORD-u tak jak miało to miejsce dotychczas, ale i dodatkowe oddziały.

Warszawa

Zderzenie toyoty z karetką

Jak ustalili funkcjonariusze policji, do zdarzenia doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kobietę zasiadającą za kierownicą pojazdu osobowego marki Toyota.

Warszawa

Od sierpnia kolejne zmiany w ustawie śmieciowej

W dziesięciu dzielnica wprowadzone zostaną nowe zasady wywozu śmieci. Wczoraj podpisana została w tym celu umowa.

Warszawa

Potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia

Wypadek miał miejsce w godzinach porannych na Pradze Północ. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia.

Warszawa

Śmiertelne potrącenie przy skrzyżowaniu Broniewskiego i Krasińskiego

Do potrącenia doszło w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych. W wyniku wypadku zmarł 10-letni chłopak.

Warszawa

Ponad 26 mln zł niewypłaconych pensji

Jak wynika ze statystyk na sumę ponad 26 mln zł szacowane są zaległości mazowieckich przedsiębiorców, którzy nie wypłacili w terminie wynagrodzenia swoim pracownikom.

Warszawa

Poważny wypadek przy Czerniakowskiej. Są ranni

W dniu wczorajszym około godz. 10 doszło do poważnego wypadku drogowego, jaki miał miejsce w rejonie ul. Czerniakowskiej w Warszawie.

Reklama