Dzisiaj jest: 24 września 2022, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Aktualności Warszawa

Warszawa atrakcyjna inwestycyjnie

Dodano: 23.11.2017

Warszawa atrakcyjna inwestycyjnie

Fot. Pixabay

WARSZAWA. Przedstawiciele stołecznego ratusza spotkali się 21 listopada z potencjalnymi inwestorami w siedzibie Bloomberga, w Londynie. Warszawa zaprezentowała swoją ofertę dla inwestorów w kontekście zmieniającej się rzeczywistości w Europie.
 
Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy oraz Katarzyna Włodek-Makos, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Miasta podczas wizyty w Londynie rozmawiali z firmami potencjalnie zainteresowanymi relokacją swojego biznesu do Warszawy. 
 
Zmiana uwarunkowań gospodarczych, ekonomicznych i politycznych (Brexit) w Europie  stwarza szansę zaistnienia stolicy Polski na arenie międzynarodowej. Prowadzone rozmowy znacząco zwiększają możliwość znalezienia się Warszawy na liście docelowych lokalizacji biznesu kluczowych, międzynarodowych instytucji. 
 
– Warszawa to miasto innowacyjne i dynamicznie rozwijające się. Jest liderem Europy Środkowo-Wschodniej ze względu na atrakcyjną lokalizację, dostępność kapitału czy nieustannie rozwijającą się infrastrukturę, dzięki której jakość życia poprawia się każdego roku. O wyjątkowym charakterze miasta stanowi również jego zielony charakter i bezpośredni kontakt z naturą. Dzisiaj zmieniamy akcent naszego przekazu. Teraz chcemy położyć jeszcze większy nacisk na zachęcenie inwestorów do przyjrzenia się obiecującym perspektywom stolicy oraz do podjęcia decyzji o ulokowaniu inwestycji właśnie w Warszawie – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydent m.st. Warszawy. 
 
Stolica Polski pretenduje do bycia wiodącym miastem usługowym. W ostatnich latach Warszawa stała się ważnym ośrodkiem finansowym. Wysoki poziom kształcenia studentów, wykwalifikowani pracownicy, silna infrastruktura miasta, dostępność powierzchni biurowej i mieszkaniowej oraz relatywnie niskie koszty pozwalają konkurować z najbardziej znaczącymi miastami w Europie.
 
Spotkanie odbyło się na zaproszenie partnerów, z którymi m.st. Warszawa współpracuje m.in. przy okazji udziału w targach inwestycyjnych w Cannes i Monachium. Towarzyszy mu emisja pięciominutowego programu o Warszawie w międzynarodowej stacji informacyjnej Euronews w dniach 20-26 listopada 2017 r. oraz reklama w magazynie pokładowym British Airlines. 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Konstrukcja nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej gotowa

Konstrukcja nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej gotowa

Z tej okazji w najwyższym punkcie obiektu zawisła tradycyjna wiecha.

Dodano: 15.07.2022 | Komentarze: 0

Ukradł 270 kg truskawek. Mężczyzna usłyszał zarzut

Ukradł 270 kg truskawek. Mężczyzna usłyszał zarzut

Dodano: 15.07.2022 | Komentarze: 0

Bezpłatne wydarzenia nad Wisłą

Bezpłatne wydarzenia nad Wisłą

Trzy bezpłatne wydarzenia zaplanowano nanajbliższą niedzielę na warszawską Wisłą. Współorganizatorem jest m.st. Warszawa.

Dodano: 14.07.2022 | Komentarze: 0

Reklama
W centrum Warszawy otwarto plac Pięciu Rogów

W centrum Warszawy otwarto plac Pięciu Rogów

Kolejny etap budowy Nowego Centrum Warszawy został zakończony. Rozległe skrzyżowanie przecinające śródmiejski odcinek ul. Chmielnej zmieniło się w zieloną przestrzeń, w której można odpocząć.

Dodano: 14.07.2022 | Komentarze: 0

326 projektów w budżecie obywatelskim na 2023 rok

326 projektów w budżecie obywatelskim na 2023 rok

Ponad 101 mln zł wyda Warszawa na realizację zadań ramach budżetu obywatelskiego na 2023 rok. Wybrano łącznie 326 projektów.

Dodano: 14.07.2022 | Komentarze: 0

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama