Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

W maju na dwa buspasy wjadą motocykliści

Dodano:

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
WARSZAWA. W maju na dwa buspasy wjadą motocykliści. Będą mogli po nich jeździć na Trasie Łazienkowskiej i na ul. Radzymińskiej.
 
Od maja motocykliści będą mogli poruszać się po buspasie na ul. Radzymińskiej i al. Solidarności (na odcinku od ul. Krynoliny do H. Rzeszotarskiej) oraz na Trasie Łazienkowskiej (od Alej Jerozolimskich po al. Stanów Zjednoczonych/Ostrobramską). Nowe oznakowanie od 1 maja pojawi się na Trasie Łazienkowskiej, potem na ul. Radzymińskiej. Będzie obowiązywało przez dwa sezony motocyklowe – do końca października 2019 r.
 
"Przez ten czas sprawdzimy, jak to będzie działało w praktyce. Nasze analizy i doświadczenia z innych miast w Polsce pokazują, że jest to bezpieczne ale każde miasto ma swoją specyfikę więc chcemy  to rozwiązanie przetestować na naszych ulicach" – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
 
Te dwa buspasy to najdłuższe odcinki pasów ruchu dla komunikacji w Warszawie i jednocześnie dogodne korytarze transportowe, dlatego motocykliści będą korzystali z tego przywileju najpierw tam. Na znakach pionowych i poziomych (czyli tych wymalowanych na jezdni) pojawi się dodatkowy napis „MOTOCYKLE” – dziś są tam wymienione BUS, TAXI i MTON.      
 
Zanim zapadła decyzja o wpuszczeniu motocykli na buspas, Zarząd Transportu Miejskiego poprosił o przebadanie takiego rozwiązania przez naukowców z Politechniki Warszawskiej. Efektem ich pracy była analiza, która wykazała, że wpuszczenie motocykli na buspasy nie powinno spowodować utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ani nie będzie zagrażało bezpieczeństwu. 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Południowa Obwodnica Warszawy. Rozpoczęto odwierty

WARSZAWA. Przedsiębiorstwo Astaldi realizuje prace budowlane związane z budową tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.

Warszawa

Wybrano rektora Uniwersytetu Warszawskiego

WARSZAWA. Prof. Marcin Pałys ponownie został wybrany na stanowisko rektora Uniwersytetu Warszawskiego.

Warszawa

Wypadek przy al. Szucha. Nie żyje jedna osoba

WARSZAWA. W centrum Warszawy miał miejsce poważny wypadek, który zakończył się śmiercią mężczyzny.

Warszawa

Nowe przystanki Warszawskiej Kolei Dojazdowej

WARSZAWA. Wiaty będą przestronne, estetyczne ale proste konstrukcyjnie.

Warszawa

Potrącenie na ul. Marszałkowskiej

Warszawa. Tramwaj potrącił mężczyznę na ul. Marszałkowskiej.

Warszawa

Podczas prac natrafili na niewybuchy

WARSZAWA. W trakcie prac budowlanych realizowanych na Woli natrafiono na materiały wybuchowe.

Warszawa

Od dziś roboty budowlane w rejonie Białołęki

WARSZAWA. Ekipa robotnicza zajmuje się wyrównywaniem powierzchni ulic. Są utrudnienia w płynności jazdy.

Warszawa

Wypadek auta z materiałami radioaktywnymi

WARSZAWA. Kilka godzin nieczynny był przejazd odcinkiem drogi krajowej nr 50. Funkcjonariusze pracowali na miejscu wypadku, w którym uczestniczył pojazd osobowy i ciężarówka transportująca materiały radioaktywne.

Reklama