Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

W maju na dwa buspasy wjadą motocykliści

Dodano:

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
WARSZAWA. W maju na dwa buspasy wjadą motocykliści. Będą mogli po nich jeździć na Trasie Łazienkowskiej i na ul. Radzymińskiej.
 
Od maja motocykliści będą mogli poruszać się po buspasie na ul. Radzymińskiej i al. Solidarności (na odcinku od ul. Krynoliny do H. Rzeszotarskiej) oraz na Trasie Łazienkowskiej (od Alej Jerozolimskich po al. Stanów Zjednoczonych/Ostrobramską). Nowe oznakowanie od 1 maja pojawi się na Trasie Łazienkowskiej, potem na ul. Radzymińskiej. Będzie obowiązywało przez dwa sezony motocyklowe – do końca października 2019 r.
 
"Przez ten czas sprawdzimy, jak to będzie działało w praktyce. Nasze analizy i doświadczenia z innych miast w Polsce pokazują, że jest to bezpieczne ale każde miasto ma swoją specyfikę więc chcemy  to rozwiązanie przetestować na naszych ulicach" – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
 
Te dwa buspasy to najdłuższe odcinki pasów ruchu dla komunikacji w Warszawie i jednocześnie dogodne korytarze transportowe, dlatego motocykliści będą korzystali z tego przywileju najpierw tam. Na znakach pionowych i poziomych (czyli tych wymalowanych na jezdni) pojawi się dodatkowy napis „MOTOCYKLE” – dziś są tam wymienione BUS, TAXI i MTON.      
 
Zanim zapadła decyzja o wpuszczeniu motocykli na buspas, Zarząd Transportu Miejskiego poprosił o przebadanie takiego rozwiązania przez naukowców z Politechniki Warszawskiej. Efektem ich pracy była analiza, która wykazała, że wpuszczenie motocykli na buspasy nie powinno spowodować utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ani nie będzie zagrażało bezpieczeństwu. 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Pożar budki z kebabami

WARSZAWA. Zapaliła się budka z kebabem.

Warszawa

Od wczoraj można korzystać z rejsów

WARSZAWA. Ruszyła „Kurka Wodna” – statek odbywający rejsy po Wiśle.

Warszawa

Utrudnienia w ruchu. Roboty przy torowisku

WARSZAWA. Dziś rano rozpoczęły się roboty przy torowisko w al. Jana Pawła II. Zapowiedziano utrudnienia.

Warszawa

Pięć aut uległo zderzeniu. Wypadek w stolicy

WARSZAWA. Kolizja w stolicy. Są poszkodowani. Pięć aut uległo zderzeniu.

Warszawa

Strażacy sprawdzili kilkaset obiektów. Przygotowania do szczytu NATO

WARSZAWA. Funkcjonariusze Straży Pożarnej skontrolowali ponad 200 miejsc zakwaterowania oraz obiektów spotkań uczestników szczytu NATO.

Warszawa

Tramwaj stanął na moście Poniatowskiego

WARSZAWA. Pasażerowie opuścili pojazd i pieszo szli przez torowisko. Powód? Usterka w tramwaju.

Warszawa

Prace remontowe na Alejach Jerozolimskich

WARSZAWA. Dobiegły końca roboty związane z frezowaniem powierzchni szosy Alej Jerozolimskich. Nadal kontynuowane są natomiast prace wykończeniowe.

Warszawa

Ulewa w stolicy. Ostrzeżenie meteorologiczne

WARSZAWA. Coraz wyższe temperatury powietrza sprawiają, że częściej dochodzi do gwałtownych burz z silnymi opadami deszczu.

Reklama