Warszawa - Sobota, 21.06.2025 / Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Reklama

Stolicą zawładną kolarze

Dodano:

Fot. Materiały organizatora
Fot. Materiały organizatora
Dziś do Warszawy wjadą rowerzyści biorący udział w wyścigu Tour de Pologne.

W związku z tym, na mieszkańców stolicy czekają ogromne utrudnienia w ruchu. W cierpliwość od rana muszą się uzbrajać zarówno kierowcy, jak i piesi. Niektóre z ulic są już nieczynne. Nie ma co się kierować w okolicę placu Teatralnego, bo przejazd tamtędy nie jest możliwy już od świtu.

Ponadto zablokowane są także ulice: Senatorska, Wierzbowa, Moliera oraz Miodowa. Dosłownie za kilka minut zamknięte zostaną też wszystkie trasy na pętli, którą pokonywać mają kolarze. Chodzi więc o pl. Piłsudskiego, ul. Królewską i Marszałkowską, al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Miodową do punktu mety, jaki wyznaczony został na pl. Teatralnym.

Ruch na odcinkach pętli ma być przywrócony około godz. 17.30. W pozostałych częściach zablokowanej Warszawy od 21.30. Ponadto przy ul. Senatorskiej, Bielańskiej, Niecałej oraz Fredry zostały wyznaczone parkingi dla pojazdów zespołów rowerowych. Największe problemy z płynnością jazdy mają być po godz. 15
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zerwana sieć trakcyjna. Robią się korki

Przy skrzyżowaniu ul. Wolskiej oraz al. Prymasa Tysiąclecia doszło do zerwania sieci trakcyjnej.

Warszawa

Pasażerom będzie łatwiej

Już wkrótce kolejna inwestycja w ramach Systemu Informacji Pasażerskiej.

Warszawa

Koniec z lewymi biletami

Prowadzone są prace nad lepszymi niż dotychczas zabezpieczeniami kart miejskich.

Warszawa

Warszawskie taksówki zmienią design

Będą bardziej rzucające się w oczy oraz spójne wizualnie.

Warszawa

Dziewięcioro rannych w wypadku w środku stolicy

Do zdarzenia doszło w samym centrum. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Warszawa

Stolica zzielenieje

Już w ciągu kilku najbliższych lat przeprowadzone zostaną prace nad uatrakcyjnieniem terenów wokół Wisły.

Warszawa

Awaria sygnalizatora przy Wołoskiej

Non stop zielone światło mieli kierowcy.

Warszawa

Jutro zbiórka elektrośmieci

Zniszczone i stare urządzenia będzie można przynosić do 19 punktów zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Reklama