Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Nowa szkoła na Targówku pomieści 1000 uczniów

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Przy ulicy Gilarskiej powstanie nowoczesny kompleks oświatowy dla blisko 1000 uczniów. Władze Warszawy podpisały umowę na budowę szkoły podstawowej. Pierwszy dzwonek zabrzmi już we wrześniu 2020 r.
 
W piątek, 8 marca prezydent stolicy podpisał umowę na budowę pierwszego etapu zespołu szkolno-przedszkolnego na Targówku przy ul. Gilarskiej. Szkoła będzie jedną z największych placówek oświatowych w Warszawie. 
 
"Realizujemy nasz program Warszawy dla uczniów. Jakość edukacji, podwyżki dla nauczycieli, zajęcia dodatkowe. Inwestujemy też w infrastrukturę. Cieszę się, że na Targówku powstanie tak duża i nowoczesna szkoła" – powiedział Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.
 
W dwukondygnacyjnym budynku znajdą się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, stołówka oraz szatnia. Przed wejściem powstaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych. Koszt całej inwestycji to 54 mln zł. Wykonawcą jest firma IDS-BUD spółka akcyjna.
Równocześnie władze dzielnicy rozpoczną budowę drogi dojazdowej – ul. Rembrandta, tak aby została oddana do użytku w tym samym czasie co szkoła.
 
W kolejnych etapach powstanie przedszkole oraz nowoczesna hala sportowa. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw. Kompleks oświatowy będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a hala widowiskowo-sportowa będzie ogólnodostępna.
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zatrzymano pięć osób za nielegalny handel papierosami

Papierosy z przemytu były rozprowadzane po warszawskich targach. Za popełnione wykroczenie piątce zatrzymanych grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Warszawa

Celowo niszczył lusterka aut

Funkcjonariusze z Żoliborza zatrzymali mężczyznę, który prawdopodobnie odpowiedzialny jest za niszczenie lusterek pojazdów zaparkowanych na parkingu.

Warszawa

Narkotyki u kontrolerki klubu go-go

Funkcjonariusze policji zatrzymali 23-letnią Klaudię K., która prawdopodobnie pracuje jako selekcjonerka jednego z warszawskich klubów go-go.

Warszawa

Awaria. Utrudnienia w ruchu pociągów

Do awarii doszło przy stacji Kabaty. W związku z tym, pociągi kursowały wahadłowo.

Warszawa

Odgryzł kawałek ucha kontrolerowi biletów

Do zdarzenia doszło w autobusie linii N91. Sprawca był pod wpływem alkoholu.

Warszawa

Materiały wybuchowe w ministerstwie?

Trwa akcja pirotechników w związku ze zgłoszeniem, że w budynkach ministerstwa podłożony jest ładunek wybuchowy.

Warszawa

Uwaga kierowcy! Zablokowany wiadukt przy Łopuszańskiej

Powodem utrudnień jest dachowanie osobowego opla, jakie miało miejsce w godzinach porannych. Mężczyzna zasiadający za kierownicą pojazdu był pod wpływem alkoholu.

Warszawa

Przedstawiono wyniki rekrutacji do przedszkoli. Możliwe odwołania

Wszyscy rodzice, których dzieci nie zostały przyjęte do określonych placówek przedszkolnych będą mogli złożyć odwołanie.

Reklama