Warszawa - Niedziela, 17.08.2025 / Imieniny: Jacka, Anity, Mirona
Reklama

Kolejny egzamin maturalny. Dziś język angielski

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Od minionego poniedziałku ruszyły tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości maturzyści mają już za sobą z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dziś otworzono arkusze z języka angielskiego.

Również w dniu dzisiejszym, o godz. 14 przeprowadzony zostanie test z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Ze wszystkich maturzystów przystępujących do egzaminów dojrzałości w tym roku, język angielski, jako przedmiot obowiązkowy w ramach języka nowożytnego wybrało prawie 90% wszystkich zdających. Maturzyści nie obawiają się o poziom podstawowy, który uważają, że powinien być łatwy.

Na dzień 13 maja zaplanowano test z języka niemieckiego, na 15 maja z rosyjskiego, na 19 maja z francuskiego, 21 maja z hiszpańskiego, 22 maja z włoskiego, a 23 z języków mniejszości narodowych, to jest białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego. W tym samym dniu będzie można również przystąpić do egzaminu z języków regionalnych, to jest łemkowskiego i kaszubskiego.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Powstanie ścieżka rowerowa w ścisłym centrum stolicy

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w rejonie między Królewską a Świętokrzyską w Warszawie już wkrótce powstanie ścieżka rowerowa.

Warszawa

Dziś pogrzeb Władysława Bartoszewskiego

Uroczystości rozpoczną się w południe.

Warszawa

Zderzenie autobusów. Jedna pasażerka ranna

Do zdarzenia doszło dziś ok godz. 11. Zderzyły się dwa autobusy przy skrzyżowaniu ul. Radzymińskiej i Łodygowej.

Warszawa

Tramwaj nr 17 od dziś także na Tarchomin

Wydłużono trasę przejazdu tramwaju linii 17.

Warszawa

Mieli zacząć kolejny remont, ale nie wystartowali

Wraz z początkiem bieżącego tygodnia miały być rozpoczęte roboty w rejonie ul. Grzybowskiego.

Warszawa

Pożar przy moście Śląsko-Dąbrowskim

Ogień rozprzestrzenił się na placu budowy.

Warszawa

Bus najechał na taksówkę i wpadł w przystanek

Do zdarzenia doszło na warszawskich Bielanach. Na skutek wypadku dwie osoby zostały ranne.

Reklama