Warszawa - Niedziela, 22.06.2025 / Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Reklama

Kolejny egzamin maturalny. Dziś język angielski

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Od minionego poniedziałku ruszyły tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości maturzyści mają już za sobą z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dziś otworzono arkusze z języka angielskiego.

Również w dniu dzisiejszym, o godz. 14 przeprowadzony zostanie test z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Ze wszystkich maturzystów przystępujących do egzaminów dojrzałości w tym roku, język angielski, jako przedmiot obowiązkowy w ramach języka nowożytnego wybrało prawie 90% wszystkich zdających. Maturzyści nie obawiają się o poziom podstawowy, który uważają, że powinien być łatwy.

Na dzień 13 maja zaplanowano test z języka niemieckiego, na 15 maja z rosyjskiego, na 19 maja z francuskiego, 21 maja z hiszpańskiego, 22 maja z włoskiego, a 23 z języków mniejszości narodowych, to jest białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego. W tym samym dniu będzie można również przystąpić do egzaminu z języków regionalnych, to jest łemkowskiego i kaszubskiego.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Demontują pawilony przy placu Defilad

Rozbiórka prowadzona jest na terenie placu Defilad. Zniknie zabudowa, która znajduje się w tym miejscu od 2011 roku.

Warszawa

"Słoneczny" pociąg w tym roku pojedzie dalej

„Słoneczny” to pociąg promocyjny, który kursuje z Warszawy nad morze. W te wakacje ma pojechać dalej niż zwykle.

Warszawa

Uwaga! W weekend utrudnienia drogowe. Wprowadzą objazdy

Powodem utrudnień drogowych planowanych od dziś do poniedziałku rano są prace realizowane w rejonie Powstańców Śląskich oraz al. Reymonta.

Warszawa

Ścieżka przy al. Jana Pawła II dopiero w czerwcu. Skąd opóźnienie?

Inwestycja jest już opóźniona, ponieważ konieczne było przeprowadzenie dodatkowych prac ciepłowniczych. Trzeba było stworzyć komorę ciepłowniczą. Tym samym inwestycja zostanie zakończona najwcześniej dopiero w przyszłym miesiącu.

Warszawa

Włamali się do hurtowni sprzętu dziecięcego. Ukradli wózki, rowerki i foteliki

Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać sześć osób podejrzewanych o włamanie do hurtowni sprzętu dziecięcego oraz kradzież kilkuset wózków, rowerków i fotelików.

Warszawa

Komorowski zwyciężył w całej Warszawie

W wyborach prezydenckich warszawianie głosowali głównie na Bronisława Komorowskiego.

Warszawa

Powstanie ścieżka rowerowa w ścisłym centrum stolicy

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w rejonie między Królewską a Świętokrzyską w Warszawie już wkrótce powstanie ścieżka rowerowa.

Warszawa

Dziś pogrzeb Władysława Bartoszewskiego

Uroczystości rozpoczną się w południe.

Reklama