Warszawa - Niedziela, 26.04.2026 / Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Reklama

Zajezdnia „Woronicza” testuje kolejny autobus wodorowy

Dodano: /

Autobus wodorowy na testach / fot. Miejskie Zakłady Autobusowe
Autobus wodorowy na testach / fot. Miejskie Zakłady Autobusowe

Zajezdnia „Woronicza” rozpoczęła testy kolejnego etapu wodorowego. Tym razem jest to Mercedes eCitaro Fuel Cell, który będzie woził pasażerów do 19 lutego. Wcześniej były to modele marek Autosan, Solaris i Nesobus.

Testowany pojazd zasilany jest z dwóch źródeł: baterii jako podstawowego oraz wodoru jak uzupełniającego.

Możliwe jest również ustawienie trybu inteligentnego: wówczas program uwzględnia specyfikę konkretnej trasy i tak ustawia zasilanie, aby pojazd był jak najbardziej ekonomiczny. Dzięki temu może przejechać jednorazowo nawet 450 kilometrów, co jest nieosiągalnym jak na razie wynikiem dla klasycznych elektrobusów.

Autobus pomieści maksymalnie 68 pasażerów, z czego 29 na miejscach siedzących.

Pojazd będzie obsługiwać różne linie w ramach zajezdni „Woronicza”.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

1200 nowych drzew przy stołecznych ulicach

W ciągu najbliższych trzech tygodni stolica wzbogaci się o blisko 1200 dorodnych drzew.

Warszawa

W szpitalu Grochowskim pojawił się nowy angiograf

Nowoczesny kardioangiograf został zakupiony z funduszy miasta za 2,5 mln zł.

Warszawa

28 listopada w Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert dla seniorów

Koncert „Świąteczna Warszawa Seniorów” będzie bezpłatny.

Warszawa

Dofinansowanie na zakup smartfonów dla niewidomych

Dofinansowanie może wynosić nawet do 2500 zł. Uczestnikami projektu jest 1000 osób niewidomych lub słabowidzących.

Warszawa

Prezydent m.st. Warszawy wnosi o delegalizacje ONR

Prezydent m.st. Warszawy kolejny raz wnosi do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o delegalizację ONR.

Warszawa

Warszawscy łyżwiarze mogą uważać sezon za otwarty

Rozpoczął się sezon miejskich ślizgawek. Pierwsza z nich zaczęła działać na Targówku. Wkrótce dołączą do niej kolejne. Łącznie w sezonie 2017/2018 uruchomionych zostanie szesnaście lodowisk.

Warszawa

Eco-Warszawa. Konferencja ekologiczna w Centrum Nauki Kopernik

Od 8 do 9 listopada, w Centrum Nauki Kopernik, odbędzie się międzynarodowa konferencja pn.: „Innowacyjne Eco-Miasto: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”.

Warszawa

System płatności online za czynności urzędowe

 W szybki i wygodny sposób można dokonać opłaty przez internet za meldunek czy wydanie prawa jazdy.

Reklama