Warszawa - Poniedziałek, 23.06.2025 / Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Reklama

W warszawskim ZOO powstanie nowy pawilon dla pingwinów

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

Podpisano umowę na budowę nowego pawilonu dla pingwinów przylądkowych w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku.

W nowym pawilonie pingwiny zyskają nie tylko wygodę, ale także warunki zbliżone do ich naturalnego środowiska. Głównym punktem będzie basen zewnętrzny z wyspą, który umożliwi pingwinom swobodne pływanie i nurkowanie. Obok basenu powstaną wybiegi z „plażami” o zróżnicowanej nawierzchni oraz specjalnymi strefami lęgowymi. Dla bezpieczeństwa i zdrowia kolonii przewidziano również wybieg kwarantanny z niewielkim, płytkim basenem. To miejsce pozwoli na czasowe odseparowanie zwierząt, jeśli zajdzie taka potrzeba. Budynek inwentarski stanowiący część kompleksu, zostanie przeznaczony wyłącznie dla zwierząt i obsługi.

Dzięki nowemu wybiegowi, odwiedzający warszawskie ZOO będą mogli obserwować życie ptaków zarówno na powierzchni, jak i pod wodą, dzięki zastosowaniu przeszklonej ściany basenu. Dodatkowo, strefa dla odwiedzających zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To krok w stronę zwiększenia dostępności i umożliwienia wszystkim, bez wyjątku, cieszenia się bliskością tych niezwykłych stworzeń.

Inwestycję za około 14,5 mln zł zrealizuje firma VARCO Tomasz Jezutek.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Poważny wypadek pod Warszawą

Do wypadku doszło na Szosie Lubelskiej. Zderzeniu uległy aż trzy pojazdy.

Warszawa

Wymiana nawierzchni na Modlińskiej zakończona

Droga prezentuje się o wiele lepiej niż wcześniej.

Warszawa

Wypadek przy Radiowej. Zderzyły się dwa tramwaje

Do kolizji doszło wczoraj wieczorem.

Warszawa

Utrudnienia na weekend

Znowu warszawianie muszą się uzbroić w cierpliwość i czekać na rozładowanie ruchu w stolicy.

Warszawa

Zapaliło się mieszkanie w bloku

Nikt nie został poszkodowany, ale konieczne było wyrzucenie mebli i sprzętów.

Warszawa

Wędkarz wyłowił zwłoki

Do zdarzenia doszło przy moście Gdańskim.

Warszawa

Co z remontem Mostu Północnego?

Przeprawa miała zostać zamknięta na weekendzie. Nic z tego jednak nie wyszło.

Warszawa

Uratowali staruszkę przed utopieniem

Do zdarzenia doszło wczoraj. Pomocy starszej kobiecie udzieliło dwóch funkcjonariuszy policji.

Reklama