Warszawa - Niedziela, 14.09.2025 / Imieniny: Bernarda, Roksany, Cypriana
Reklama

Pierwsza z dziewięciu mazowieckich obwodnic otwarta

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Mieszkańcy Lipska mogą wreszcie odetchnąć – ruch tranzytowy z drogi krajowej nr 79 został wyprowadzony poza centrum. Kierowcy jadący trasą Warszawa–Sandomierz skorzystają z nowej, ponad 6-kilometrowej obwodnicy po zachodniej stronie miasta.

Nowa trasa nie tylko poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, ale także usprawni przejazd dla ruchu regionalnego i dalekobieżnego.

Program 100 obwodnic

Obwodnica Lipska to pierwsza z dziewięciu inwestycji tego typu w woj. mazowieckim. Kolejne powstaną m.in. w Pułtusku, Skaryszewie, Ostrołęce, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Zwoleniu, Ciechanowie i Łącku.

Droga powstała w systemie „projektuj i buduj”. Wykonawcą była firma Budimex, a wartość kontraktu wyniosła blisko 110 mln zł.

Projekt został dofinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. To już ósma obwodnica w Polsce oddana do użytku w ramach tego programu.


Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

28 listopada w Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert dla seniorów

Koncert „Świąteczna Warszawa Seniorów” będzie bezpłatny.

Warszawa

Dofinansowanie na zakup smartfonów dla niewidomych

Dofinansowanie może wynosić nawet do 2500 zł. Uczestnikami projektu jest 1000 osób niewidomych lub słabowidzących.

Warszawa

Prezydent m.st. Warszawy wnosi o delegalizacje ONR

Prezydent m.st. Warszawy kolejny raz wnosi do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o delegalizację ONR.

Warszawa

Warszawscy łyżwiarze mogą uważać sezon za otwarty

Rozpoczął się sezon miejskich ślizgawek. Pierwsza z nich zaczęła działać na Targówku. Wkrótce dołączą do niej kolejne. Łącznie w sezonie 2017/2018 uruchomionych zostanie szesnaście lodowisk.

Warszawa

Eco-Warszawa. Konferencja ekologiczna w Centrum Nauki Kopernik

Od 8 do 9 listopada, w Centrum Nauki Kopernik, odbędzie się międzynarodowa konferencja pn.: „Innowacyjne Eco-Miasto: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”.

Warszawa

System płatności online za czynności urzędowe

 W szybki i wygodny sposób można dokonać opłaty przez internet za meldunek czy wydanie prawa jazdy.

Warszawa

Czwarte urodziny Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Przez okres czterech lat, mieszkańcy kontaktowali się z centrum blisko 1 300 000 razy. Zgłoszenia wpływają średnio co 1,5 minuty. Wszystkie rozmowy konsultantów z mieszkańcami trwały 147 351 godzin.

Warszawa

Do Warszawy przyjechał głaz sprzed miliarda lat

 Chodzi o 60-tonowy głaz narzutowy, którego wiek szacowany jest nawet na około półtora miliarda lat.

Reklama