Warszawa - Niedziela, 12.04.2026 / Imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona
Reklama

Dwa tygodnie bez pociągów na linii otwockiej. Ruszają zastępcze autobusy

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

Od 12 do 26 kwietnia wstrzymany zostaje ruch pociągów między Warszawą Wawer a Otwockiem. Przyczyną jest rozpoczęcie modernizacji układu torowego — inwestycji, która ma przyspieszyć dojazd z Otwocka do centrum Warszawy.

Pociągi SKM i Kolei Mazowieckich będą dojeżdżać od strony Warszawy Wschodniej tylko do stacji Warszawa Wawer. Na odcinku do Otwocka uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa ZS1, która zatrzyma się na wszystkich przystankach pośrednich. W godzinach szczytu autobusy będą odjeżdżać co około 10 minut, poza szczytem i w niedziele — co 15 minut. W Wawrze autobusy podjadą tuż przy wejściu na stację, skąd specjalnie przygotowanymi dojściami można przejść na perony tymczasowe.

Dodatkowo zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 521 na trasie PKP Falenica — Rondo Wiatraczna, a nowa linia 229 połączy okolice stacji PKP Falenica z Metrem Imielin przez Most Anny Jagiellonki.

Od 27 kwietnia pociągi wrócą do Otwocka, jednak przez około rok będą kursować po jednym torze.



Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Pożar auta przy al. Prymasa Tysiąclecia

Do zdarzenia doszło dziś rano.

Warszawa

Auto wpadło do rowu i dachowało. Utrudnień nie było

Do wypadku doszło dzisiaj rano około godz. 7.

Warszawa

Akcja "Znicz" na warszawskich drogach. Jest bilans policji

Nie żyją cztery osoby a 33 doznały obrażeń w wypadkach, jakie miały miejsce w miniony weekend.

Warszawa

Usterka tramwaju nr 8. Gigantyczny korek

Do chwilowej awarii tramwaju doszło dziś rano. Zaledwie kwadrans wystarczył do tego, aby stworzył się olbrzymi zator.

Warszawa

II linia metra od połowy grudnia?

Wydaje się, że tym razem to już termin wiążący i ostateczny.

Warszawa

Odnowią Bazar Różyckiego

Sprawdź, jak będzie wyglądał nowoczesny targ!

Warszawa

Uwaga kierowcy! Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu

Na Wszystkich Świętych wprowadzone zostają czasowe przekształcenia w organizacji ruchu.

Warszawa

Częstsze kursy warszawskiego metra!

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 3 listopada, zwiększona zostanie częstotliwość kursów stołecznego metra.

Reklama