Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Wyruszyły warszawskie pielgrzymki na Jasną Górę

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Policja apeluje o ostrożność, ponieważ mogą pojawić się utrudnienia. Dziś wyruszyły pierwsze pielgrzymki na Jasną Górę. Jutro wyjdą kolejne.
 
Ogólnie w tym tygodniu granice stolicy opuści pięć grup pielgrzymów. Od rana kierowcy musieli się uzbroić w cierpliwość, ponieważ ze względu na marsze wiernych pojawiły się utrudnienia w ruchu.

O godz. 7.00 sprzed kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu wyszło kilka tysięcy osób w ramach 3. Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, w której wzięli udział głównie ludzie młodzi – uczniowie szkół średnich oraz młodzież i kadra dydaktyczna lokalnych uczelni. Uczestnicy podzieleni zostali na kilka grup. Niespełna godzinę później wyruszyli także pielgrzymi z 31. Pieszej Pielgrzymki Rodzin. Wymarsz rozpoczęto z Parafii Narodzenia Pańskiego przy ul. Ostrobramskiej 72. Między godz. 7 a 8 na Jasną Górę udała się również 23. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych organizowana przez Parafię św. Józefa.

Na jutro natomiast zaplanowane jest przejście 303. Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki. Start przewiduje się równo na godz. 7.00. O tej samej porze wyjdzie także Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup "17 "Ubodzy w duchu".

 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Od połowy czerwca remont ul. Kleszczowej

Jeszcze do niedawna zapowiadano, że na czas modernizacji ul. Kleszczowa zostanie całkowicie zamknięta. Tak jednak nie będzie.

Warszawa

Zlikwidowano wyrwę przy ul. Kruczej

W rejonie ul. Kruczej pojawiła się wyrwa, która uniemożliwiała ruch w tej części stolicy. Usterkę już zlikwidowano.

Warszawa

Kolejna usterka na warszawskim metro

Tym razem uszkodzone zostały drzwi nowego pojazdu.

Warszawa

Podejrzana o gwałt częściowo przyznała się do zarzutów

Nauczycielka, której postawiono już zarzut gwałtu na uczennicy, posiadania oraz hodowania marihuany oraz upijania młodzieży przyznała, że miała styczność z narkotykami.

Warszawa

Od rana kolejne ulewy. Policja apeluje o ostrożność

Od wczesnego poranka intensywnie pada. Pogarszają się warunki drogowe.

Warszawa

Plac Powstańców Warszawy estetyczniejszy

Wkrótce rozpoczną się konkretne prace nad nowym wyglądem placu Powstańców Warszawy.

Warszawa

Dziś planowane otwarcie ul. Targowej

Trasa została zamknięta ze względu na osunięcie ziemi, jakie miało miejsce przy pracach nad odcinkiem II linii metra.

Warszawa

Innowacja w budownictwie. Domy ogrzewane słońcem

Plan stworzenia pierwsze osiedla ogrzewanego słońcem zrodził się wśród warszawskich inwestorów.

Reklama