Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Więcej miejsc w warszawskich żłobkach

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Miasto zorganizowało giełdę nieruchomości dla przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z opieką nad dziećmi w wieku do 3 lat. Na spotkaniu zaprezentowano oferty lokali miejskich oraz oferty deweloperów.
 
W kwietniu miasto zorganizowało spotkania z ponad 150 przedsiębiorcami prowadzącymi żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki. Uczestnicy zwracali uwagę między innymi na trudności w znalezieniu lokali nadających się do tej działalności. 
 
– Wychodząc naprzeciw głosom przedsiębiorców, zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego mogli się zapoznać z ofertą deweloperów oraz miejskich spółek. Dzięki współpracy pomiędzy uczestnikami spotkania, będą mogły powstać kolejne miejsca opieki dla najmłodszych warszawiaków – mówi Pawel Rabiej, wiceprezydent stolicy.
 
Podczas pierwszej takiej giełdy nieruchomości zaprezentowano 24 oferty lokali w inwestycji prowadzonych przez m.in.: Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. Warszawa Południe i Północ, Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji sp. z o.o., BPI Urban Shapers, Dom Development s.a., Marvipol Development i Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty STRUS.
 
W trakcie spotkania uczestnicy mogli się również skonsultować z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowalnego.
 
Obecnie w Warszawie jest ok. 17 tys. miejsc w żłobkach miejskich i prywatnych, do końca 2023 r. miasto chce zwiększyć tę liczbę o co najmniej 11 tys. Powstanie 38 żłobków oraz wykupione zostaną miejsca w żłobkach prowadzonych przez przedsiębiorców. Jeszcze w tym roku oddane zostaną trzy nowe żłobki na łącznie ponad 360 miejsc w dzielnicach: Ursynów, Wesoła i Wola.
 
Od września 2019 r. wszystkie miejsca w publicznych żłobkach oraz punktach dziennej opieki będą bezpłatne. Taką uchwałę podjęli radni miejscy w lutym 2019 r.
 
Od września 2019 r. zaczną działać kolejne, wykupione przez miasto w drodze konkursu, miejsca w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). Rodzice nie zapłacą za nie, dokładnie tak jak w żłobku publicznym i publicznym punkcie dziennego opiekuna. Przedsiębiorcy otrzymają 1400 zł na każde miejsce w placówce.
 
Czas na składanie ofert w konkursie mija w środę, 15 maja. Poza zwiększaniem miejsc w żłobkach, miasto bezpłatnie przeszkoli osoby chętne do pracy w żłobkach, klubach dziecięcych i na stanowisku dziennego opiekuna. Więcej opiekunek, to więcej miejsc w żłobkach. Warszawa oferuje bezpłatnie 280-godzinne szkolenie na opiekuna dzieci do lat 3. Szkolenia odbywają się w systemie dziennym lub weekendowym. Najbliższa edycja rozpoczyna się 25 maja 2019 r.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Początek wakacji i gigantyczne korki

Powodem ogromnych zatorów, jakie od rana tworzą się w stolicy są prace remontowe rozpoczęte w kilku głównych punktach Warszawy.

Warszawa

Duże utrudnienia na weekend

Od dziś stolica zostanie sparaliżowana, co wynika z faktu prowadzonych prac remontowych.

Warszawa

Od września zmiany naliczania opłat w warszawskich przedszkolach

W nowym roku placówki będą tańsze. Wynika to z zatwierdzonego sposobu naliczania opłat.

Warszawa

Wypadek przy Grochowskiej

Do zderzenia pojazdów doszło wczoraj przed południem.

Warszawa

Most Łazienkowski częściowo nieczynny

Powodem są prace remontowe związane z połączeniem estakady z wiaduktami Trasy Łazienkowskiej.

Warszawa

Zderzenie autokaru z tramwajem. W środku były dzieci

Autokar wiózł wycieczkę szkolną. Wypadek miał miejsce przy ul. Jagiellońskiej.

Warszawa

Śmieciarka zatarasowała przejazd przy Okopowej

Wóz stanął w rejonie skrzyżowania Okopowej i Dzikiej. Co się stało?

Warszawa

Łyżwy bez względu na sezon?

Taki pomysł będzie kosztował 40 mln zł.

Reklama