Warszawa - Poniedziałek, 18.08.2025 / Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Reklama

W lesie pod Mińskiem Mazowieckim odkryto niewybuchy z czasów II wojny światowej

Dodano:

fot. KPP w Mińsku Mazowieckim
fot. KPP w Mińsku Mazowieckim
 Na niewybuchy natrafili członkowie stowarzyszenia pasjonatów historii, którzy prowadzili poszukiwania innych militariów wojennych. Odnalezione pociski trafią na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.
 
W niedzielę, członkowie stowarzyszenia pasjonatów historii przeczesywali kompleks leśny w okolicach Mińska Mazowieckiego w poszukiwaniu militariów wojennych. W trakcie poszukiwań natrafili na niewybuchy z czasów II wojny światowej, które znajdowały się pod ziemią. Znaleziono 10 sztuk pocisków, w tym 2 o wadze przynajmniej 500 kg.
 
Na miejsce znaleziska przybyli policjanci z komisariatu w Halinowie, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów. Niewybuchy trafią na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.
 
 
 
Źródło: KPP Mińsk Mazowiecki
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zapadnięta studzienka przyczyną gigantycznych korków i kolizji

W wyniku zapadnięcia się studzienki na Trasie Armii Krajowej tworzą się gigantyczne korki. Zatory stały się powodem porannej kolizji.

Warszawa

Kolejne zmiany w kursach pociągów Kolei Mazowieckich

Przekształcenia w dotychczasowych rozkładach jazdy środków transportu Kolei Mazowieckich mają wynikać z remontów prowadzonych przez PKP.

Warszawa

Tragedia niedaleko Warszawy. Auto zderzyło się z Polskim Busem

W pobliżu Mławy doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Samochód osobowy uległ kolizji z autokarem Polski Bus.

Warszawa

Pod wpływem alkoholu wezwała policję i pogotowie

55-latka podwarzawskiej miejscowości Zakręt pod wpływem upojenia alkoholowego wezwała pogotowie i policję. Jak się okazało nie było żadnego zagrożenia.

Warszawa

Prawie 240 km/h

Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać kierowcę, zajeżdżając mu drogę. Inaczej mężczyzna nie zatrzymałby się, bo po sygnale policjantów zaczął uciekać.

Warszawa

Startuje Warszawska Masa Krytyczna

Dziś o godz. 18 startuje Warszawska Masa Krytyczna. Miejsce zbiórki tradycyjnie na Placu Zamkowym.

Warszawa

Od dziś frezowanie ulic

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się pierwsze prace nad frezowaniem nawierzchni warszawskich ulic.

Warszawa

Utrudnienia w ruchu w związku z uroczystościami z okazji kanonizacji

Ze względu na weekendowe uroczystości warszawscy kierowcy muszą przyszykować się na duże utrudnienia w ruchu.

Reklama