Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Ulicami miasta przebiegną triathloniści

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Już w weekend, 15-16 czerwca, odbędą się zawody Ironman 5150 Warsaw. To będzie już czwarta odsłona triathlonowej rywalizacji na terenie stolicy. W tym roku na uczestników czeka zmodyfikowana trasa biegowa, prowadząca przez charakterystyczne miejsca stolicy, a także wiele innych atrakcji.
 
Do czwartej edycji zawodów IRONMAN 5150 Warsaw pozostało zaledwie kilka dni. Rywalizować będą nie tylko uczestnicy kategorii indywidualnej. Na starcie staną również sztafety, w tym drużyna miasta stołecznego Warszawy, partnera strategicznego imprezy, w składzie z Michałem Olszewskim, wiceprezydentem m.st. Warszawy.
 
Zawody obejmują także rywalizację triathlonistów w kategorii PRO. Na liście startowej profesjonalistów znalazł się między innymi James Cunnama z RPA - zawodnik grupy Bahrain Elite Endurance Triathlon Team, zrzeszającej najlepszych triathlonistów na świecie i członek elitarnego grona sub-8. Jego rekord życiowy w zawodach IRONMAN wynosi 7:51:02 (IRONMAN Frankfurt, 2017). W swojej karierze aż 26 razy stawał na podium w zawodach IRONMAN i IRONMAN 70.3. Reprezentant RPA będzie miał jednak godnych siebie rywali.
 
O zwycięstwo w IRONMAN 5150 Warsaw powalczą także Daniil Sapunov z Ukrainy - uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004), Pekinie (2008) i Londynie (2012), a także Ruedi Wild ze Szwajcarii - mistrz Europy U-23 (2005), mistrz świata w sztafecie sprint (2009, 2010), uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Ruedi Wild to także dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 (2016, 2018).
 
Modyfikacjom uległy trasy: rowerowa i biegowa, a także lokalizacja strefy zmian T2 i mety. Start głównych zawodów odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 9.00. Etap pływacki (1,5 kilometra), tak jak w latach ubiegłych, rozegrany zostanie nad Zalewem Zegrzyńskim, w Białobrzegach. 
 
Kolarska część zawodów, wynosząca 40 kilometrów, prowadzić będzie Rembelszyczną od Strefy Zmian T1 do Warszawy. Uczestnicy przejadą mostem Marii Skłodowskiej-Curie, a następnie Wisłostradą, po minięciu Centrum Olimpijskiego PKOL, Cytadeli Warszawskiej i Zamku Królewskiego, wydłużony zostanie fragment trasy na Wisłostradzie, dzięki czemu zawodnicy przejadą słynnym tunelem. Tuż po jego opuszczeniu zsiądą z rowerów i udadzą się do strefy zmian T2, która zostanie zlokalizowana przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, na wysokości skweru Kahla.
 
Trasa biegowa już na samym początku pozwoli zawodnikom przebiec przez most Świętokrzyski, a następnie poprowadzi ich bulwarami wiślanymi aż do wysokości ul. Sanguszki. Dzięki temu wszyscy uczestnicy, a w szczególności licznie przybywający do stolicy zawodnicy z zagranicy, będą mogli podziwiać z trasy m.in. Multimedialny Park Fontann, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Nauki Kopernik i ponownie Zamek Królewski. 
Wisienką na torcie jest meta zlokalizowana tuż przy pomniku Syreny przy moście Świętokrzyskim. Na skwerze Kahla natomiast będzie IRONMAN Village, w której znajdą się m.in. biuro zawodów, strefa expo, strefa finishera, strefa rodzinna i klubowa.
Szczegółowe mapy tras znajdują się tutaj.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

31 marca ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamienią się w weekendowy deptak

 WARSZAWA. Do połowy października wyłączany będzie ruch od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Senatorskiej.

Warszawa

Mieszkańcy już mogą korzystać z nowej pływalni w ośrodku „Inflancka”

WARSZAWA. Ośrodek „Inflancka” planuje poszerzyć swoją ofertę o nowoczesny kompleks saun. 

Warszawa

Warszawa walczy o motocykle na buspasach

 WARSZAWA. O możliwość poruszania się po warszawskich buspasach zabiegają od lat sami motocykliści.

Warszawa

Niższe opłaty za wodę i ścieki

WARSZAWA. Warszawscy wodociągowcy wystąpili o obniżenie ceny za wodę i odprowadzenie ścieków. Nowa, niższa taryfa ma obowiązywać przez trzy lata. 

Warszawa

Zakończono prace konserwatorskie w kościele św. Anny

WARSZAWA. Dotacja m.st. Warszawy dla kościoła św. Anny wyniosła 414 tys. zł co stanowiło 55% kosztów całkowitych. 

Warszawa

Wkrótce poznamy projekt nowego Centrum Edukacji Ekologicznej

WARSZAWA. Centrum Edukacji Ekologicznej o krok bliżej. Inwestycja powstanie w przyszłym roku w kompleksie Lasu Młocińskiego.

Warszawa

Trzy lata z II linią metra. Dotychczas przewiozła prawie 103,4 mln osób

 WARSZAWA. "Podróżowanie po stolicy komunikacją miejską stało się łatwiejsze" – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Warszawa

Trwają prace drogowców na ul. Miodowej

WARSZAWA. Przebudowa ul. Miodowej i pl. Krasińskich wchodzi w kolejny etap prac – rozpoczną się roboty na jezdni.

Reklama