Warszawa - Czwartek, 14.08.2025 / Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Reklama

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dodano:

Rusza kolejny "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 24 lutego – 1 marca 2014 r. 

W tym roku w dniach 24 lutego – 1 marca zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W ośrodkach będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00. 
 
W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Częstsze kursy warszawskiego metra

Pociągi I linii metra będą kursowały co 2 minuty i 20 sekund, a więc szybciej niż dotychczas.

Warszawa

Zapaliły się trawy przy Trasie Siekierkowskiej

Na miejsce przybyli funkcjonariusze straży pożarnej. Pożar gaszono przez godzinę.

Warszawa

Znaleźli pocisk z II wojny światowej

Niecodziennego odkrycia dokonano w Wiśle. W rzece znajdował się pocisk z II wojny światowej.

Warszawa

Autobus wjechał w drzewo

Na skutek silnego uderzenia drzewo zostało powalone na ulicę. Ranny jest kierowca autobusu

Warszawa

Mieli ugasić pożar altanek, natrafili na pocisk artyleryjski

Do nietypowego zdarzenia doszło w rejonie Dworca Wschodniego. Strażacy zjawili się, aby ugasić palące się altanki. Podczas akcji odnaleźli pocisk artyleryjski.

Warszawa

Przechodził ul. Chrościckiego, gdy spadł na niego konar

Wypadek miał miejsce przy ul. Chrościckiego we Włochach. Poszkodowany trafił do szpitala.

Warszawa

Upalne lato pomoże w wyczyszczeniu Wisły

Zapowiedziano dokładne wysprzątanie Wisły. Sprzyja temu…susza.

Warszawa

Skoda zderzyła się z citroenem

Do wypadku doszło w rejonie skrzyżowania Fieldorfa z Wałem Miedzeszyńskim.

Reklama