Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Trwają roboty torowe na ul. Puławskiej

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. 800 m3 uformowanego betonu, 2500 m ułożonych szyn, około 100 sztuk spoin, dziesięć słupów trakcyjnych, modernizacja dwóch zespołów przystankowych i ułożone dwa przejazdy z płyt prefabrykowanych – to niektóre z efektów prac remontowych prowadzonych przez warszawskich tramwajarzy na ul. Puławskiej.
 
Po zakończeniu prac tramwaje będą jeździć po Puławskiej ciszej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dla mieszkańców i pasażerów, a zielone torowisko podwyższy walory estetyczne tej przestrzeni publicznej.
 
W ramach zaplanowanych prac modernizacyjnych, na Puławskiej powstaną nowe tory, które będą obsiane trawą. Nowy odcinek zielonego torowiska obejmie łączną powierzchnię około 5000 metrów kwadratowych. Ponadto cztery przystanki (8 peronów) zostaną w pełni dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i opiekunów dzieci w wózkach. Na Puławskiej pojawią się także nowe przejazdy na drogach dla rowerów oraz nowa nawierzchnia na przejazdach przez torowisko, które są wykonywane z prefabrykowanych płyt żelbetowych.
 
Prace remontowe na Puławskiej trwają od 9 czerwca. Pracownicy Tramwajów Warszawskich pracują przez 24 godziny na dobę, wszystko po to, by zakończyć modernizację torowiska na początku września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego.
 
Co zostało już zrobione?
 
  • ułożyli 800 m3 betonu
  • ułożyli 2500 m szyn
  • wykonali ponad 100 połączeń spawanych szyn
  • postawiili ponad 30 słupów trakcyjnych
  • skończyli lifting dwóch zespołów przystankowych
  • ułożyli dwa przejazdy z płyt prefabrykowanych
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Trwa budowa metra na Bródnie. Zmieniono przebieg torów

WARSZAWA. Do końca wakacji tramwaje pojadą inaczej, a pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej.

Warszawa

Metallica na PGE Narodowym

WARSZAWA. W środę, 21 sierpnia, na PGE Narodowym wystąpi Metallica. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.  

Warszawa

Nowa lokalizacja Biura Administracji i Spraw Obywatelskich

WARSZAWA. 19 sierpnia śródmiejska delegatura Biura Administracji i Spraw Obywatelskich rozpocznie funkcjonowanie w nowej lokalizacji.

Warszawa

Trwa przebudowa ul. Trakt Lubelski

WARSZAWA. Objazdy zamkniętych odcinków ulicy zostały poprowadzone ul. Wał Miedzeszyński.

Warszawa

Na warszawskim Powiślu stanął pomnik gen. Zbigniewa Ścibor–Rylskiego

WARSZAWA. Monument, w przeddzień 1 rocznicy śmierci generała, odsłonili m.in. przedstawiciele parlamentu.

Warszawa

W pasażu Wiecha stanął obelisk powstańca z Nigerii

 WARSZAWA. „Ali” był jedynym czarnoskórym powstańcem.

Warszawa

Warszawa idealnym miastem do rozwoju kariery

WARSZAWA. 93% studentów i 89% cudzoziemców ocenia Warszawę jako dobre miasto do rozwoju kariery.

Warszawa

Młodzież odda hołd małym bohaterom Powstania Warszawskiego

WARSZAWA. Przez trzy dni (31 lipca - 2 sierpnia) młodzi zawodnicy z kraju i Europy będą rywalizować na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6, podczas XII Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Pamięci Małego...

Reklama