Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Trwa konkurs na najlepsze inicjatywy pozarządowe

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Organizacje pozarządowe podejmują wiele inicjatyw na rzecz warszawianek i warszawiaków, promując m.in. kulturę, aktywny i zdrowy styl życia, czy wspierając potrzebujących. W konkursie S3KTOR do 11 lutego mieszkańcy mogą zgłosić inicjatywy i organizacje, które zrealizowały najciekawsze projekty.
 
Od 2010 roku nagradzane są najbardziej wartościowe przedsięwzięcia realizowane przez organizacje pozarządowe na rzecz Warszawy i jej mieszkańców. W minionych edycjach udział wzięło ponad 1000 organizacji, a mieszkańcy wyrażali swoje poparcie oddając tysiące głosów na ich zdaniem najciekawsze inicjatywy. Wytypowanie najlepszych projektów daje szansę na popularyzację działań podejmowanych przez trzeci sektor.
 
Do 11 lutego trwa zgłaszanie inicjatyw i organizacji. W tym roku kapituła konkursu wybierze najlepsze projekty 2019 roku w trzech kategoriach:
 
  • S3KTOR Nowatorski,
  • S3KTOR Programowy 
  • S3KTOR Aktywizujący.
 
Na zwycięzców czekają nagrody finansowe o wartości 10 000 zł. Laureat Grand S3KTOR – nagrody za całokształt, otrzyma 20 000 zł. Co istotne również warszawianki i warszawiacy w otwartym głosowaniu zdecydują, która inicjatywa otrzyma Nagrodę Mieszkańców. Fundatorem tej nagrody są Tramwaje Warszawskie.
 
Do konkursu w trzech kategoriach podstawowych mogą być zgłaszane inicjatywy, które spełniają następujące warunki: realizowane były w 2019 roku, niezależnie od terminu ich rozpoczęcia oraz zakończenia (czyli również projekty wieloletnie), za wyjątkiem inicjatyw nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu; realizatorem były organizacje pozarządowe; realizowane były na rzecz Warszawy i jej mieszkańców.
 
W przypadku inicjatyw wieloletnich oceniany będzie wyodrębniony etap danego projektu, realizowany od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. Jedna osoba może zgłosić do konkursu kilka inicjatyw. Możliwe jest także zgłoszenie więcej niż jednej inicjatywy danej organizacji pozarządowej – każda z nich będzie oceniana odrębnie.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Grupa pseudokibiców zaatakowała pasażerów tramwaju

Niespodziewanie zamaskowani mężczyźni wtargnęli do jednego z tramwajów, wrzucając petardy oraz atakując nastolatków.

Warszawa

W parku zawaliło się drzewo. Obok były dzieci

Sytuacja miała miejsce w parku przy ul. Ratuszowej 2 tuż obok wejścia do zoo.

Warszawa

Wywrotka ciężarówki. Wysypały się puszki z piwem

Do zdarzenia doszło na węźle Piłsudskiego na trasie S8. Ciężarówka przewróciła się na bok. Rozsypały się setki puszek.

Warszawa

Dym w jednym z pociągów

Funkcjonariusze straży pożarnej sprawdzają pojazd.

Warszawa

Dziś Masa Krytyczna. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Rowerzyści spotkają się równo o godz. 18 na placu Zamkowym. Stamtąd wyjadą w stronę centrum.

Warszawa

Potrąciła strażnika miejskiego, bo nie chciała się zatrzymać do kontroli

Dziś kobiecie postawione zostaną zarzuty. Prawdopodobne, że kierująca odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Warszawa

Od połowy czerwca remont ul. Kleszczowej

Jeszcze do niedawna zapowiadano, że na czas modernizacji ul. Kleszczowa zostanie całkowicie zamknięta. Tak jednak nie będzie.

Warszawa

Zlikwidowano wyrwę przy ul. Kruczej

W rejonie ul. Kruczej pojawiła się wyrwa, która uniemożliwiała ruch w tej części stolicy. Usterkę już zlikwidowano.

Reklama