Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Trasa Łazienkowska bez łącznic na lewym brzegu Wisły

Dodano:

fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa
7 marca, wyłączono z ruchu estakady wjazdowe na Trasę Łazienkowską prowadzące z Żoliborza i Mokotowa w kierunku centrum. Przez ok. 6 miesięcy arteria nie będzie miała połączenia z Wisłostradą.

Trwa budowa estakad łączących Trasę Łazienkowską z Wisłostradą – powstaje sześć ślimaków na lewym brzegu Wisły oraz jeden na prawym brzegu (łączy ul. Wał Miedzeszyński z Trasą Łazienkowską z północy na zachód). Ostatnie dwie łącznice (prowadzące z Żoliborza i Mokotowa w kierunku centrum) zostaną wyłączone z ruchu w piątek 7 marca ok. godz. 22. Wykonawca przystąpi do prac rozbiórkowych, które potrwają około 3 tygodni, potem rozpocznie się budowa nowych obiektów. Przez około 6 miesięcy wszystkie estakady przeznaczone do przebudowy będą wyłączone z ruchu. Łącznie wyburzonych i zbudowanych od nowa zostanie dziewięć łącznic – jedna na Pradze i osiem przy Torwarze.

Budowa czterech najwcześniej (latem zeszłego roku) wyłączonych łącznic zakończy się w trzecim kwartale 2014 r. i po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie zostaną udostępnione kierowcom. Budowa łącznicy na węźle z Wałem Miedzeszyńskim ma zakończyć się w październiku. Wszystkie prace (czyli budowa 9 obiektów) mają potrwać do kwietnia 2015 r., ich koszt wyniesie ok. 31 mln zł. Wykonawcą robót jest firma STRABAG Sp. z o.o.

Z powodu zamknięcia łącznicy zmieni się trasa autobusów linii 187 – w kierunku pętli URSUS-NIEDŹWIADEK pojadą trasą: STEGNY - … - Czerniakowska – Łazienkowska – Piękna- pl. Konstytucji – Waryńskiego - al. Armii Ludowej… - URSUS-NIEDŹWIADEK.

Źródło: UM Warszawa
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Warszawscy łyżwiarze mogą uważać sezon za otwarty

Rozpoczął się sezon miejskich ślizgawek. Pierwsza z nich zaczęła działać na Targówku. Wkrótce dołączą do niej kolejne. Łącznie w sezonie 2017/2018 uruchomionych zostanie szesnaście lodowisk.

Warszawa

Eco-Warszawa. Konferencja ekologiczna w Centrum Nauki Kopernik

Od 8 do 9 listopada, w Centrum Nauki Kopernik, odbędzie się międzynarodowa konferencja pn.: „Innowacyjne Eco-Miasto: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”.

Warszawa

System płatności online za czynności urzędowe

 W szybki i wygodny sposób można dokonać opłaty przez internet za meldunek czy wydanie prawa jazdy.

Warszawa

Czwarte urodziny Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Przez okres czterech lat, mieszkańcy kontaktowali się z centrum blisko 1 300 000 razy. Zgłoszenia wpływają średnio co 1,5 minuty. Wszystkie rozmowy konsultantów z mieszkańcami trwały 147 351 godzin.

Warszawa

Do Warszawy przyjechał głaz sprzed miliarda lat

 Chodzi o 60-tonowy głaz narzutowy, którego wiek szacowany jest nawet na około półtora miliarda lat.

Warszawa

Nowe zadania Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków

Po szesnastu latach Stołeczny Konserwator Zabytków decyzją wojewody mazowieckiego, oddaje swoje kompetencje Mazowieckiemu Konserwatorowi Zabytków.

Warszawa

Utrudniania w ruchu drogowym podczas Wszystkich Świętych

W dniach 28 – 30 października oraz w dniu Wszystkich Świętych, w pobliżu warszawskich nekropolii priorytet będzie miała komunikacja miejska, ulice przy cmentarzach zostaną wyłączone z ruchu, a w ich pobliżu powstaną...

Warszawa

Zmiany w ruchu drogowym potrwają do 24 października

 Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie remont al. Wojska Polskiego, będzie wymiana nawierzchni al. Niepodległości, inaczej kierowcy będą jeździli na ul. M. Kasprzaka i Marsa.

Reklama