Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Stolica wspiera młodych start-upowców

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Stolica wspiera młodych warszawiaków w rozwoju przedsiębiorczych postaw. Za nami kolejna edycja programu dedykowanego młodzieży stołecznych szkół, w ramach którego mieli okazję porozmawiać z przedsiębiorcami i dowiedzieć się, jak zrealizować swój pomysł na biznes.
 
Dzięki miejskiemu programowi uczennice i uczniowie mogą rozwinąć kluczowe kompetencje na rynku pracy takie jak: przedsiębiorczość, kreatywność i innowacyjność. Młodzież odwiedza miejsca na mapie miejskiego ekosystemu wsparcia i spotyka się z praktykami biznesu. Dowiadują się również o możliwości podejmowania w Warszawie inicjatyw biznesowych i pozyskiwania wsparcia dla indywidualnej przedsiębiorczości.
 
– Wysokie kompetencje naszego młodego pokolenia to w perspektywie wzrost atrakcyjności gospodarczej Warszawy i jakości życia, również w ujęciu międzynarodowym. Warszawa plasuje się coraz wyżej w rankingach, jako miejsce dobre do życia, pracy, rozwoju, wypoczynku, ale również jako miejsce inspirujące i interesujące – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.
 
Uczestnicy Start-up Jump odwiedzają miejskie instytucje wspierające przedsiębiorczość, takie jak Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Centrum Kreatywności Targowa, Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego przy Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES). Poznają także ofertę wybranych partnerów stołecznego ratusza, działających w obszarze przedsiębiorczości, innowacji i technologii – m.in. FabLab powered by Orange.
 
Program przyczynia się również do wzbogacenia warsztatu pracy nauczycieli realizujących zagadnienia z obszaru programu.
 
W dotychczasowych edycjach projektu Start-up Jump, od października 2017 r. do  grudnia 2019 r., wzięło udział ok. 860 uczniów i ponad 67 nauczycieli z ponad 62 szkół średnich.
 
Wkrótce rusza kolejna odsłona programu. Karta zgłoszenia szkolnego zespołu będzie opublikowana na stronie Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES: www.crdz.wcies.edu.pl. Zgłoszenie obejmuje jednego nauczyciela i nie więcej niż 14 uczniów.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

W niedzielę Piknik Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

WARSZAWA. Wspólne świętowanie zacznie się na pl. Zamkowym o godz. 12.00 inscenizacją powierzenia Józefowi Piłsudskiemu urzędu Naczelnika Państwa.

Warszawa

Ruszają prace związane z przebudową ul. Górczewskiej

WARSZAWA. Roboty wykonywane są w koordynacji z budową II linii metra.

Warszawa

Jesień w Warszawie obfituje w festiwale

WARSZAWA. Warszawskie festiwale filmowe zaliczają się do najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, przy okazji wychowując sobie grono wiernych fanów. 

Warszawa

Zmiana na ul. Patriotów

WARSZAWA. We wtorek, 12 listopada, ok. godz. 11.00 ruch z zachodniej jezdni ul. Patriotów zostanie przełożony na tymczasową drogę

Warszawa

Święto Niepodległości. Sprawdź utrudnienia

WARSZAWA. W niedzielę i poniedziałek, 10 i 11 listopada, zaplanowano wiele zgromadzeń i przemarszów, związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Warszawa

Skwer przy ul. Glebowej przemienił się w park kieszonkowy

WARSZAWA. Aranżacja powstała w ramach budżetu obywatelskiego.

Warszawa

Na mieszkańców stolicy czeka bezpłatna oferta kulturalno-sportowa

WARSZAWA. Warszawianki i warszawiacy tłumnie poszli do urn. W ramach podziękowania stolica ma nagrodę dla wszystkich za wzorową postawę obywatelską.

Warszawa

Od otwarcia nowych stacji drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerów

 WARSZAWA. W ciągu miesiąca od otwarcia nowych stacji na Pradze-Północ i Targówku drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerów.

Reklama