Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Stolica wspiera młodych start-upowców

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Stolica wspiera młodych warszawiaków w rozwoju przedsiębiorczych postaw. Za nami kolejna edycja programu dedykowanego młodzieży stołecznych szkół, w ramach którego mieli okazję porozmawiać z przedsiębiorcami i dowiedzieć się, jak zrealizować swój pomysł na biznes.
 
Dzięki miejskiemu programowi uczennice i uczniowie mogą rozwinąć kluczowe kompetencje na rynku pracy takie jak: przedsiębiorczość, kreatywność i innowacyjność. Młodzież odwiedza miejsca na mapie miejskiego ekosystemu wsparcia i spotyka się z praktykami biznesu. Dowiadują się również o możliwości podejmowania w Warszawie inicjatyw biznesowych i pozyskiwania wsparcia dla indywidualnej przedsiębiorczości.
 
– Wysokie kompetencje naszego młodego pokolenia to w perspektywie wzrost atrakcyjności gospodarczej Warszawy i jakości życia, również w ujęciu międzynarodowym. Warszawa plasuje się coraz wyżej w rankingach, jako miejsce dobre do życia, pracy, rozwoju, wypoczynku, ale również jako miejsce inspirujące i interesujące – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.
 
Uczestnicy Start-up Jump odwiedzają miejskie instytucje wspierające przedsiębiorczość, takie jak Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Centrum Kreatywności Targowa, Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego przy Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES). Poznają także ofertę wybranych partnerów stołecznego ratusza, działających w obszarze przedsiębiorczości, innowacji i technologii – m.in. FabLab powered by Orange.
 
Program przyczynia się również do wzbogacenia warsztatu pracy nauczycieli realizujących zagadnienia z obszaru programu.
 
W dotychczasowych edycjach projektu Start-up Jump, od października 2017 r. do  grudnia 2019 r., wzięło udział ok. 860 uczniów i ponad 67 nauczycieli z ponad 62 szkół średnich.
 
Wkrótce rusza kolejna odsłona programu. Karta zgłoszenia szkolnego zespołu będzie opublikowana na stronie Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES: www.crdz.wcies.edu.pl. Zgłoszenie obejmuje jednego nauczyciela i nie więcej niż 14 uczniów.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Prawie 200 mln euro na poprawę gospodarki ściekowej

Do wykorzystania na modernizację gospodarki wodno-ściekowej będzie dokładnie 196,5 mln euro. Pieniądze pochodzić mają z dofinansowania unijnego.

Warszawa

Darmowy laptop w nagrodę

Warszawscy uczniowie i absolwenci szkół gimnazjalnych mają szansę ubiegać się o darmowe laptopy.

Warszawa

15 lat Polski w NATO. Uroczystości

Ze względu na przypadającą w dniu wczorajszym piętnastą rocznicę przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego na terenie Warszawy odbyły się uroczystości.

Warszawa

Wypadek na Trasie Toruńskiej. Utrudnienia w ruchu

Dziś rano doszło do poważnej kolizji drogowej na Trasie Toruńskiej w Warszawie. W związku z wypadkiem zablokowany został ruch.

Warszawa

Startuje nabór do warszawskich przedszkoli

Począwszy od dnia dzisiejszego przyjmowane będą zgłoszenia opiekunów, chcących posłać swoje pociechy do przedszkola.

Warszawa

Dwa auta i tramwaj uległy zderzeniu

Do wypadku doszło dziś w godzinach przedpołudniowych. Kolizja miała miejsce przy zbiegu ul. Leszno oraz Okopowej.

Warszawa

Które drogi do remontu?

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił już listę dróg, które zostaną wyremontowane w najbliższych miesiącach. Pierwsze roboty ruszą już w kwietniu.

Warszawa

W trakcie czyszczenia ulic, zapadł się asfalt

W miniony wtorek na terenie Warszawy przeprowadzano roboty porządkowe po zimie. W trakcie czyszczenia ul. Kwatery Głównej pod zamiatarką zapadła się jezdnia.

Reklama