Warszawa - Niedziela, 10.08.2025 / Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca
Reklama

Sterowane latarnie na warszawskich ulicach

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
W bieżącym roku sterowane latarnie uliczne zostaną zamontowane przy Powsińskiej, Wiertniczej, Wólczyńskiej, Andersa, Idzikowskiego oraz na placu Trzech Krzyży.

Sterowane latarnie to część wdrażanego od pewnego czasu na terenie stolicy inteligentnego systemu sterowania. Dzięki temu konserwatorzy będą mogli być informowani o każdej awarii poprzez SMS-a. Po raz pierwszy tego typu nowoczesne udogodnienia zostały zainstalowane w rejonie a. Wioślarskich, przy Alejach Jerozolimskich oraz Wybrzeżu Kościuszkowskim. Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Zarząd Dróg Miejskich sterowane latarnie pozwalają na redukcję wydatków.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Plac Powstańców Warszawy estetyczniejszy

Wkrótce rozpoczną się konkretne prace nad nowym wyglądem placu Powstańców Warszawy.

Warszawa

Dziś planowane otwarcie ul. Targowej

Trasa została zamknięta ze względu na osunięcie ziemi, jakie miało miejsce przy pracach nad odcinkiem II linii metra.

Warszawa

Innowacja w budownictwie. Domy ogrzewane słońcem

Plan stworzenia pierwsze osiedla ogrzewanego słońcem zrodził się wśród warszawskich inwestorów.

Warszawa

Zmiana organizacji ruchu przy Powsińskiej

W rejonie ul. Powsińskiej można już skręcić w lewo w stronę Augustówki.

Warszawa

Czwórka dzieci w szpitalu. Wypadek przy ul. Gandhi

W rejonie ul. Gandhi doszło dziś rano do wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała czwórka dzieci.

Warszawa

Polowanie na łosia

Między ul. Grodzką, mostem Śląsko-Dąbrowskim i Wisłostradą stoi łoś. Od rana miejsce jest obstawione przez ekopatrol i policję.

Warszawa

Pożar w kuchni lokalu mieszkalnego

W wyniku pożaru do jakiego doszło w jednym z obiektów mieszkalnych usytuowanych w centrum stolicy poszkodowana została jedna osoba.

Warszawa

Ponowna próba podpalenia tęczy

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn chodziło wokół warszawskiej tęczy. Nagle jeden z nich podjął próbę podpalenia obiektu.

Reklama