Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Skwer przy ul. Glebowej przemienił się w park kieszonkowy

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/A. Jędrzejewska
fot. Urząd Miasta Warszawa/A. Jędrzejewska
WARSZAWA. Skwer przy ul. Glebowej, niedaleko przystanku autobusowego przemienił się w park kieszonkowy. Drewniane siedziska, dodatkowe rośliny w donicach i leżanka zachęcają mieszkańców Wilanowa do wypoczynku wśród zieleni. Aranżacja powstała w ramach budżetu obywatelskiego.
 
Warszawscy ogrodnicy usunęli zarośla i utworzyli swobodne przejście łączące osiedle z przystankiem autobusowym. Drogę wykonali z nawierzchni przepuszczającej wodę - dzięki temu teren nie będzie się nagrzewał w upalne dni. Na środku zamontowali dek i zestaw drewnianych mebli. Siedziska-kubiki rozstawione wśród traw, drewniana, wysoka donica, a także siedzisko z leżanką sprzyjają spontanicznemu wypoczynkowi oraz sąsiedzkim spotkaniom. Dla rowerzystów przewidziano również stojaki.
 
Kompozycję zdobią nowe nasadzenia, m.in. trzmieliny, ogników i forsycji. W kolejnych sezonach rośliny osiągną swoje docelowe, bujne rozmiary i okryją gąszczem kameralną przestrzeń. 
 
Koncepcję zagospodarowania przygotowała Ewa Benkel. Autorką zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego jest Joanna Kinastowska.
 
Parki kieszonkowe to sposób na zazielenianie niewielkich skwerów wśród zwartej zabudowy, które tworzą enklawy dla lokalnych społeczności. Z kolei inwestycja przy ul. Glebowej jest przykładem użytkowej adaptacji przestrzeni oddalonej od centrum miasta.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zabił właściciela mieszkania, które wynajmował

Do tragicznego zdarzenia doszło w podwarszawskich Łomiankach.

Warszawa

Wypadek na skrzyżowaniu. Są szkody i pokrzywdzeni

Obrażeń na skutek wypadku, jaki miał miejsce wczoraj około godz. 9 doznały dwie osoby.

Warszawa

Policja zatrzymała mordercę z Bemowa

34-latek odpowie za zabójstwo.

Warszawa

Kręcił „bączki” daewoo. Potrącił kobietę z dzieckiem

Miało być dla żartu, wyszło dramatycznie.

Warszawa

Zasłabł i zostawił auto na schodkach

Nietypowy widok pojawił się na schodach przy rondzie Radosława w Warszawie.

Warszawa

Zwłoki przy ul. Synów Pułku

Na niecodzienne znalezisko natrafiła kobieta, która przechodziła tamtędy, zmierzając do znajomego.

Warszawa

Wyciek paliwa z autobusu. Usuwanie plamy i ogromne korki

Do zdarzenia doszło dziś rano. Od 7 w okolicy tworzą się gigantyczne korki.

Reklama