Trwają zaawansowane prace na wolskim skwerze. Po modernizacji stanie się on miejscem sąsiedzkich spotkań, sportu i wydarzeń kulturalnych.
Skwer Gwary Warszawskiej znajduje się pomiędzy ulicami: Leszno, Karolkową, Młynarską i al. Solidarności. Zarząd Zieleni m st. Warszawy chce skwer stał się miejscem dostępnym i atrakcyjnym dla wszystkich mieszkańców, a jednocześnie podkreślał znaczenie i historię tego miejsca.
Na terenie skweru powstaje strefa parkowa z alejkami i dużą ilością nowej zieleni:15 drzew oraz blisko 26 tys. krzewów, krzewinek, bylin i roślin cebulowych. Powstanie tutaj również polana piknikowa, na której latem będzie można zorganizować kino plenerowe. Dla dzieci i młodzieży będzie plac zabaw z linarium ze zjeżdżalniami – w formie karuzeli (nawiązanie do historii skweru) – i ścianką do wspinaczki oraz zestawy do parkouru i kalisteniki. Całość zostanie oświetlona wiszącymi lampami. Od strony ul. Leszno stoi również nowy kiosk usługowy.
Dla seniorów powstaje siłownia plenerowa. Teren skweru będzie bardziej dostępny dla wszystkich – pojawią się m.in. 23 ławki, 27 stojaków na rowery, stoliki do gry w szachy. Łatwiej będzie zadbać o czystość i bezpieczeństwo na tym terenie – stanęła już toaleta miejska, będzie również 30 koszy na śmieci. Nie zabraknie monitoringu. W upalne dni będzie można ugasić pragnienie w dwóch poidełkach. Kilka poidełek postawimy również dla skrzydlatych mieszkańców Warszawy.
Prace mają potrwać do końca września. Nie wykluczone jednak, że uda się je zakończyć wcześniej.
Przeglądając oferty dotyczące organizacji konferencji, możemy odnieść wrażenie, że jest to jedna z najpopularniejszych dzisiaj usług. Czy to dobrze? Z jednej strony tak, bo im większa konkurencja, tym jakość usług powinna być...
Przedwojenną wielokulturową społeczność Polski w dużej mierze stanowili polscy Żydzi, którzy od pokoleń zamieszkiwali nadwiślańskie tereny. Historie narodu polskiego i żydowskiego splatały się wielokrotnie, udowadniając tym samym, jak ważne są tolerancja i...
WARSZAWA. Pierwsza procesja wyruszy z placu Zamkowego ok. godz. 12.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem oraz ul. Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego.
Z roku na rok spada popularność książek wydawanych w tradycyjnej formie. Dlatego też dla wielu wydawnictw, zwłaszcza niszowych, jedyną szansą na przetrwanie w trudnych czasach może być nie specjalizacja czy postawienie na...