Dzisiaj jest: 18 maja 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Aktualności

Korepetycje z niemieckiego w Warszawie - na co zwracać uwagę, aby dobrze wybrać. Poznaj Preply

Dodano: 12.08.2015

Korepetycje z niemieckiego w Warszawie - na co zwracać uwagę, aby dobrze wybrać. Poznaj Preply
Warszawa, jako stolica Polski to miasto o bogatej kulturze, do którego nieustannie przyjeżdżają ludzie z całego świata. Jest to centrum, gdzie rozwijają się kontakty biznesowe w błyskawicznym tempie. Zapotrzebowanie na znajomość języków obcych, zarówno tych dominujących, jak i rzadziej używanych rośnie z roku na rok. Polacy chcą uczyć się języków obcych, aby ułatwić sobie nie tylko ścieżkę kariery zawodowej, ale także pomóc sobie w rozwoju własnych przedsiębiorstw, czy też wspierać swoje kontakty towarzyskie.
 
 

 

Wg. badań platformy językowej Preply (oferowane języki to m.in niemiecki w Warszawie) - Biegła znajomość języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, czy też hiszpańskiego jest nie tylko atutem w wyścigu o wakaty w dużych  korporacjach, ale często staje się warunkiem koniecznym wymaganym przez pracodawców w o wiele mniejszych przedsiębiorstwach. Wynika to z potrzeb współpracy pomiędzy europejskimi partnerami. Pracowników zagranicznych firm, mających siedzibę w naszym kraju wysyła się często na szkolenia do central. Szkolenia te prowadzone są zazwyczaj w języku angielskim lub niemieckim bez tłumaczenia na język polski. Zatem w przypadku budowania kariery zawodowej biegła znajomość danego języka jest  bardzo istotna. Obecnie oświata przywiązuje ogromną wagę do nauczania języków nowożytnych już od poziomu przedszkola, jednak zwraca się szczególną wagę jedynie na język angielski, zaś przykładowo niemiecki jest tylko językiem dodatkowym. Radą na takie niedociągnięcia w polskiej oświacie jest własny wkład rodziców w rozwój języka dodatkowego, poprzez zapisanie pociechy do szkoły językowej lub wykupienie mu indywidualnych korepetycji. Więcej o nauce niemieckiego w Warszawie na http://preply.com

Popularność internetowych korepetycji wciąż rośnie, ponieważ ich atutem jest indywidualne dostosowanie godzin i tempa nauki. We współczesnej rzeczywistości narzekamy nieustannie na brak czasu, co często staje się jedną z wymówek przerwania nauki języka obcego. Internet jest najdogodniejszym miejscem, gdzie w wybranym przez siebie czasie możemy podnosić poziom swoich umiejętności językowych.

To właśnie w sieci znajdziemy ofertę lekcji on line oraz korepetycji z wybranego przez nas języka. Tych ofert jest bardzo dużo, dlatego warto zastanowić się w jaki sposób wybierać, tę indywidualnie dla nas najlepszą.

Czym kierować się w wyborze korepetytora językowego?

  • Kiedy pragniemy poznać język angielski, niemiecki, włoski, francuski bądź jakikolwiek inny to tak naprawdę chcemy umiejętnie komunikować się za jego pomocą z innymi ludźmi zagranicą. Nie możemy uczyć się języka tylko z książek. Treści podręczników językowych zupełnie oderwane są od rzeczywistych potrzeb w komunikacji międzynarodowej. Z podręczników uczymy się jak zamawiać  dania w restauracji, jak pytać o godzinę czy drogę, ale nigdy w podręczniku nie znajdziemy takich zdań, które pozwolą nam bronić swoich przekonań, tłumaczyć rozmówcy motywy swoich zachowań czy rozmawiać bezpośrednio o uczuciach i emocjach. Uczymy się potwierdzania i negowania kwestii, ale w samym podręczniku nigdy nie znajdziemy zdań, które pozwolą nam odpowiedzieć na niegrzeczne zachowanie wobec naszej osoby.
  • Dlatego dobry korepetytor to taki, który na co dzień ma kontakt z językiem, którego uczy. Czyli posługuje się nim w swoim świecie, wdaje się w dyskusje ze swoimi rówieśnikami, czy potrafi dać burę w mowie potocznej. Ucząc języka niemieckiego powinien swobodnie komunikować się z otoczeniem, wiedzieć kiedy zostaje obrażony, rozumieć także pewne formy wulgaryzmów, których nigdy nie znajdziemy w żadnym słowniku, a których w mowie potocznej często się używa do wyrażania stosunku wobec drugiej osoby. Korepetytor musi to także przekazać uczniom.  
  • Kolejnym warunkiem, jaki powinien spełniać dobry korepetytor to przywiązanie do jakiegoś systemu nauczania. W szkołach językowych stosuje się metody naukowe, które przyspieszają naukę języka obcego. Idealny korepetytor powinien znać te metody i wykorzystywać je w swoich lekcjach.
  • Wybierajmy korepetytora, który tak naprawdę wie, czego uczy. Nie musi być pedagogiem z prawdziwego zdarzenia, ani też doświadczonym nauczycielem. Ważne jest by potrafił błyskawicznie wychwycić błąd w mówieniu czy pisaniu i zakodować w głowie ucznia poprawną wymowę, gramatykę itp. To właśnie podejście do ucznia ma ogromny wpływ na jego postępy w nauce.
  • Portale oferujące naukę języków obcych nie zawsze pozwalają na wybór nauczyciela. Narzucają nam korepetytora odgórnie, po czym poznajemy go  z upływem czasu i okazuje się, że nie jest on w stanie dotrzeć do nas, a co za tym idzie jego lekcje są mało skuteczne. Warto wybierać taką ofertę w internecie, która pozwala nam zapoznać się z dostępnymi nauczycielami języka. Możemy sami zadecydować czy niemieckiego będzie uczył nas rdzenny Niemiec, czy też Polak mieszkający na stałe za zachodnią granicą, a może wybierzemy Polaka, wykładającego na lokalnym uniwersytecie. Jeśli możemy sami zadecydować, kto będzie udzielał nam lekcji tym większą mamy szansę na sukces w nauce.
  • Kiedy wybieramy osobę, z którą będziemy się komunikować za pośrednictwem internetu warto zwrócić uwagę na wymowę i zrozumiałość słów. W przypadku, gdy nauczyciel ma problemy z wymową i nie rozumiemy go gdy mówi do nas w języku ojczystym, tym bardziej trudno będzie pojmować polecenia w języku obcym.
  • Ważnym argumentem w wyborze odpowiedniego korepetytora jest by taki ktoś potrafił dostosować tempo nauczania do naszych indywidualnych możliwości. Nie może on wybiegać z przerabianym materiałem, gdy nie nauczymy się jeszcze bieżących słówek. Dostosowanie tempa nauczania do możliwości ucznia, utrwalanie słówek, gramatyki to gwarancja długoterminowego sukcesu. Utrwalone wiadomości zapadają najdłużej w pamięć. Wybierając korepetytora dowiedzmy się jakie metody nauczania stosuje i czy kieruje je indywidualnie do każdego podopiecznego.

W wyborze szkoły lub ofert korepetycji językowych kwestią nadrzędną staje się możliwość pobierania lekcji w dowolnym czasie, wybranym przez ucznia. Wielu pracodawców oferuje swoim pracownikom naukę języków obcych przez internet. Muszą oni zalogować się o określonym czasie na wskazanym kanale. Z chwilą, gdy jeden z pracowników nie ma możliwości przyłączenia się do internetowej lekcji traci ją. Dlatego indywidualny tok nauczania jest o wiele lepszy, ponieważ pracując zawodowo możemy dostosować indywidualne korepetycje do swoich warunków czasowych. Korepetytor, który ma możliwość dostosowania się do ucznia jest doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych.

Wiele osób potwierdza, że bardzo ważną kwestią w wyborze korepetytora bądź szkoły jest możliwość zwiększania liczby godzin korepetycji przed ważnymi egzaminami typu matura, egzamin gimnazjalny czy egzaminami na certyfikaty. Możliwość regulowania ilości potrzebnych godzin korepetycji z pewnością pomoże nam w najlepszym przygotowaniu się do zdawania ważnych egzaminów.

Wobec powyższych argumentów zanim podejmiemy decyzję o wyborze szkoły lub korepetytora warto odpowiedzieć sobie jakie są nasze potrzeby, a jaka jest oferta szkoły. Z internetowych propozycji warto wybrać tę, która za porównywalną cenę daję najlepsze efekty.

O Preply: Platforma internetowa do nauki języków obcych przez Skype i nie tylko. Język niemiecki w Warszawie jak i angielski to obecnie najpopularniejsze języki wybierane przez mieszkańców Warszawy. 

 

 

 

 


Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

W Piastowie pod Warszawą od 2 lat prowadzone są prace w związku z remontem przejścia podziemnego. Michał Sadecki, przedsiębiorca, mieszkaniec Piastowa oraz ojciec dwójki dzieci apeluje do Władz miasta oraz Inwestora o jak najszybsze dokończenie inwestycji...

Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Co płynie w winie, to jasne: złocisty, rubinowy, różowy moszcz gronowy, wyciśnięty z winogron, poddany fermentacji.

Dodano: 21.02.2019 | Komentarze: 0

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Podróżowanie z dziećmi to możliwość wspólnego spędzenia czasu, odkrywania nowych miejsc, a także wzajemnej nauki. Każdy dorosły wie, że podróże kształcą, dlatego warto od najmłodszych lat zabierać swoje pociechy na dalsze czy bliższe wojaże.

Dodano: 13.02.2019 | Komentarze: 0

Reklama
Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Wybierasz się do Warszawy na kilka dni i nie wiesz gdzie oraz jak wypożyczyć auto? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym wynajem samochodu będzie szybki i prosty. Podpowiemy również, jakie auta najlepiej jest wybierać.

Dodano: 01.12.2018 | Komentarze: 0

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Każdy, kto miał okazję obejrzeć program pokroju Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler wie, jak zaniedbywane bywa w większości restauracji i punktów gastronomicznych sprzątanie kuchni. Tymczasem czysta kuchnia to podstawa działania w branży gastronomicznej. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni w restauracji i jak często należy je wykonywać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących zachowania czystości w kuchni i restauracji znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Dodano: 02.11.2018 | Komentarze: 0

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama