Warszawa - Czwartek, 21.08.2025 / Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
Reklama

Rusza przetarg na projekt ul. Nowotrockiej

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa / R. Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa / R. Motyl
WARSZAWA. Czwartkowym popołudniem, 21 czerwca, odbył się spacer informacyjny zapowiadający zmiany w parku Skaryszewskim. Podczas spotkania przedstawiciele Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków zaprezentowali plany prac remontowych i rewitalizacji terenów zieleni.
 
"Popularny Skaryszak jest jednym z ulubionych parków warszawiaków. Stąd staranne przygotowania i konsultacje wszystkich prac, które chcemy tu przeprowadzić. Co ważne zapowiadane przez nas prace mają charakter remontowy i nie wprowadzą rewolucyjnych zmian w tej przestrzeni" – zapowiada Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.
 
W planach remontowych jest m.in. naprawa nawierzchni alejek. Prace mają polegać na wyfrezowaniu starego, zniszczonego asfaltu i położeniu warstwy nowego. Remontowana powierzchnia to ok. 12 000 m2. Dzięki temu goście parku będą mogli znów cieszyć się równą ścieżką do jazdy na rolkach czy spacerów z wózkiem. Oprócz tego w kolejnym etapie robót zostanie przełożony rynsztok wykonany z kamieni brukowych. Aktualnie warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni zbierają oferty przetargowe.
 
Oś główna parku będzie odnawiana po otrzymaniu decyzji i pozwolenia na budowę. Na całym terenie stare, betonowe kosze zostaną wymienione na nowe. Inwestycja obejmie także wymianę latani. W parku pojawią się oszczędzające prąd pastorały warszawskie. 
 
Losy pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej, obecnie stojącego w alei przy rondzie Waszyngtona, są zależne od stanowiska Muzeum Historii Polski. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, o zabezpieczeniu monumentu, rozpocznie się jego demontaż. Muzeum przejmie pomnik w depozyt. Wszelkie prace remontowe i naprawcze są stale uzgadniane z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
 
"Mamy świadomość, że w parku jest wiele miejsc wymagających naprawy i odtworzenia. Są to np. ogród daliowy na końcu osi głównej czy proszące o remont fontanny „Kapiąca” i „Faun”. Po wykonaniu najważniejszych prac przejdziemy do następnych etapów, żeby przywrócić pierwotną świetność i atrakcyjność całego parku" – dodaje Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.
 
Kolejne etapy prac będą dotyczyły trzech mostków zlokalizowanych w alei osi głównej i obwodnicowej oraz do generalnego remontu balustrady betonowo - metalowej usytuowanej od ul. Zielenieckiej. Docelowo w park będzie wyłożony mineralną, ekologiczną ścieżką, przepuszczającą wodę. Ponadto powstają projekty dla nowych terenów do zabawy dla dzieci, a także inwestycje ekologiczne, wspierające przywrócenie bogactwa fauny parku. 
 
Zieleń jest jedną z największych wartości Warszawy. Stanowi ona około 40% powierzchni stolicy. W Warszawie mamy 27 kompleksów lasów miejskich, 85 parków oraz dziesiątki zieleńców. Wśród nich mamy także unikatowe siedliska, w tym obszary Natura 2000 i rezerwaty przyrody. Dodatkowo to miejsca, w których warszawiacy chętnie spędzają czas wolny. Mieszkańcy mają tam możliwość relaksu, rekreacji, a także uczestnictwa w imprezach rozrywkowych i edukacyjnych.
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

6 urodziny Veturilo w Warszawie. Obecnie posiadają ponad 350 stacji i 5200 rowerów

WARSZAWA. Kiedy startował miał 57 stacji, z których można było wypożyczyć blisko tysiąc jednośladów.

Warszawa

Trwają roboty torowe na ul. Puławskiej

WARSZAWA. Prace remontowe na Puławskiej trwają od 9 czerwca.

Warszawa

W mieście uruchomią kolejne kurtyny wodne

 WARSZAWA. W związku z falą upałów od środy, 8 sierpnia, na terenie miasta będą ustawiane specjalne bramki wodne.

Warszawa

15 sierpnia przez Wisłostradę przejedzie defilada wojska

 WARSZAWA. W środę, 15 sierpnia, parada z okazji święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej przejdzie Wisłostradą. 

Warszawa

Remonty na warszawskich drogach. Uwaga na utrudnienia

WARSZAWA. Nową nawierzchnię otrzymają ulice S. Starzyńskiego oraz ciąg Szaserów i J. Dwernickiego.

Warszawa

Zamknięto jezdnie ul. Spacerowej. Utrudnienia potrwają do 31 lipca

WARSZAWA. Na trasy objazdowe skierowano autobusy siedmiu linii.

Warszawa

Urząd Miasta przygotowany na wzrost temperatury. Na ulicach pojawi się 9 kurtyn wodnych

WARSZAWA. Kurtyny na wniosek m.st. Warszawy uruchamia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Warszawa

Wyścig z czasem na ul. Marynarskiej. Powiększono plac budowy

WARSZAWA. Wykonawca przebudowy ul. Marynarskiej będzie miał czas do końca wakacji na poszerzenie frontu robót i wprowadzenie na budowę dodatkowych pracowników i maszyn.

Reklama