Warszawa - Czwartek, 21.08.2025 / Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
Reklama

Rozbudują Muzeum Powstania Warszawskiego

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. 19 listopada w siedzibie Oddziału Warszawskiego SARP ogłoszono wyniki konkursu na rozbudowę i modernizację MPW. Pierwszą nagrodę, w wysokości 66 tys. zł brutto, oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji otrzymał projekt pracowni Nizio Design.
 
Rozbudowa Muzeum obejmuje budynki strefy wejściowej, pozwalającej dostać się do zespołu muzealnego od strony ulicy Towarowej. Nowa forma zagospodarowania terenu powinna stworzyć miejsce, które – choć będzie wyraźnie powiązane ze strefą działalności Muzeum – musi zachować w pełni autonomiczny charakter. Nowa, ogólnodostępna przestrzeń publiczna poprzez użyte materiały i sposób aranżacji ma promować korzystanie z natury, realizować zasadę dostępności, zachować przyjazną – ludzką skalę przestrzeni, elementów małej architektury, użytych materiałów, wyrażać harmonię ze środowiskiem, itp. Oprócz wymienionych funkcji miejsce ma zapraszać do relaksu i korzystania z oferty kulturalnej poprzez wykorzystanie, np. zastanej zieleni lub proponując nowe nasadzenia i czerpiąc z naturalnych materiałów.
 
Zwycięska koncepcja będzie podstawą do opracowania pełnej dokumentacji projektowej umożliwiającej realizację Inwestycji. Uczestnik konkursu, którego pracę Sąd Konkursowy uzna za najlepszą, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, których przedmiotem będzie uszczegółowienie pracy konkursowej polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej. Rozbudowa Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie sfinansowana m.in. przez m.st. Warszawę.
 
Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na rozbudowę i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego został ogłoszony 19 lipca br. Celem konkursu było uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym koncepcji rozbudowy i modernizacji Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z zagospodarowaniem terenu. Wpłynęło 11 prac, które ocenił 12-osobowy sąd konkursowy. W poniedziałek, 19 października, poznaliśmy zwycięzcę, to Nizio Design International Mirosław Nizio.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zarzuty dla sprawcy napadu na pocztę

WARSZAWA. 37-latek odpowie za napad na placówkę pocztową zlokalizowaną na Żoliborzu, przy ul. Grunwaldzkiej.

Warszawa

Duża impreza biegowa w stolicy

WARSZAWA. W najbliższą niedzielę, tj. 26 marca, na terenie Warszawy odbędzie się kolejna edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Warszawa

Pożar w domu na Żoliborzu

WARSZAWA. Zapaliła się kuchnia w mieszkaniu na Żoliborzu.

Warszawa

Poranny wypadek. 1 osoba nie żyje

WARSZAWA. Między Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem doszło do poważnego zdarzenia drogowego, na skutek którego jedna z osób poniosła śmierć na miejscu.

Warszawa

Będzie remont ul. Bartyckiej

WARSZAWA. Za 1,5 mln zł uda się wykonać modernizację ul. Bartyckiej.

Warszawa

Tragiczny pożar przy Bernardyńskiej

WARSZAWA. W rejonie ul. Bernardyńskiej doszło do wybuchu pożaru w wyniku którego śmierć poniosła przebywająca w płonącym mieszkaniu kobieta.

Warszawa

Wystartował kolejny sezon miejskich rowerów

WARSZAWA. Rozpoczął się szósty sezon miejskich rowerów Veturilo, które przemieszczają się po stolicy. Z udostępnianych pojazdów mogą skorzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Warszawa

Od rana korek na Trasie Siekierkowskiej

WARSZAWA. Awaria ciężarówki mająca miejsce rano spowodowała paraliż miejski.

Reklama