Warning: getimagesize(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed in /www/wawa_net/cms/funkcje_page/funkcje.php on line 51

Warning: getimagesize(): Failed to enable crypto in /www/wawa_net/cms/funkcje_page/funkcje.php on line 51

Warning: getimagesize(https://www.wawa.net.pl/szablon/nowy/gfx/wawa_logo.png): failed to open stream: operation failed in /www/wawa_net/cms/funkcje_page/funkcje.php on line 51
Dom dzienny dla powstańców będzie na Woli WAWA.net.pl
Dzisiaj jest: 23 października 2021, Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Aktualności Warszawa

Dom dzienny dla powstańców będzie na Woli

Dodano: 20.10.2017

Dom dzienny dla powstańców będzie na Woli

fot. Urząd Miasta Warszawa

WARSZAWA. Radni miejscy 19 października przyjęli stanowisko w sprawie utworzenia domu wsparcia dla powstańców warszawskich.
 
 
Miejsce to powinno wspierać seniorów – powstańców, zmniejszać poczucie izolacji i samotności, stwarzać możliwość oddziaływania poprzez indywidualną, dobraną do możliwości terapię zajęciową oraz właściwe wyżywienie. Stworzenie takiego miejsca na mapie Warszawy jest niezbędnym elementem systemu wsparcia tych, którzy przed laty bohatersko bronili naszego miasta” – napisano w Stanowisku.
 
 
- Chcemy, aby to było miejsce przyjazne, łatwo dostępne, aby do dyspozycji powstańców był nie tylko budynek, ale także spory ogród – podkreślała Ewa Malinowska–Grupińska.
 
 
- Znaleźliśmy takie miejsce, mieści się na Woli przy ul. Hrubieszowskiej 9, pięćdziesiąt metrów od stacji metra Rondo Daszyńskiego i niedaleko Muzeum Powstania Warszawskiego. To ceglany budynek dawnej fabryki, obecnie pustostan, jest własnością miasta – powiedział podczas konferencji prasowej Michał Szczerba, poseł na Sejm.
 
 
- Na tę inwestycje potrzebne jest 5 mln zł i my tę sumę zabezpieczymy w przyszłorocznym budżecie miasta – pokreśliła E.Malinowska–Grupińska.
 
 
Dzienny dom pobytu ma spełniać rolę aktywizacyjną i integrującą powstańców z młodszymi mieszkańcami naszego miasta. Powstańcy oczekują właśnie takiej formy wsparcia - w ciągu dnia - bowiem ważne jest dla nich, aby nadal mogli mieszkać w swoich domach.
 
 
Od szeregu lat Miasto Stołeczne Warszawa otacza opieką powstańców warszawskich proponując im m.in.: programy zdrowotne, pomoc społeczną, wspierając finansowo związki kombatanckie czy organizując obchody kolejnych rocznic zrywu 1944r.
 
 
- To jest pomoc w leczeniu i pomoc bezpośrednia żołnierzom powstania żyjącym w izolacji – powiedział Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Projektów i Pomocy Społecznej – ale także np. finansowanie działalności Muzeum Powstania Warszawskiego, które w tym roku otrzymało od miasta blisko 10 mln zł.
 
 
- Dziękuję władzom miasta za tę inicjatywę – powiedział Janusz Owsiany z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy – My na Pradze organizujemy wolontariuszy, którzy będą pomagać powstańcom, będą to mogli robić także w tym domu przy Hrubieszowskiej. A chciałbym prosić, aby w tej placówce nie było tych nowoczesnych wynalazków, typu automatyczna sekretarka, bowiem to, na czym powstańcom zależy najbardziej, to kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem, spotkanie i rozmowa.
 
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Blisko 30 warszawskich księgarń weźmie udział w "Nocy Księgarń 2021"

Blisko 30 warszawskich księgarń weźmie udział w "Nocy Księgarń 2021"

  22 października, w ponad 100 kameralnych księgarniach w całej Polsce, po raz trzeci odbędzie się Noc Księgarń,. W stolicy udział w akcji weźmie blisko 30 placówek. Wydarzenie odbywa się pod patronatem  prezydenta m.st. Warszawy.

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Ruszył remont wejścia na stację metra Marymont

Ruszył remont wejścia na stację metra Marymont

  W piątek, 22 października rozpoczęły się prace remontowe przy wejściu na stację metra Marymont linii M1 od strony ulicy ks. J. Popiełuszki. Remont potrwa do 17 listopada.

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Warszawa rozpoczyna budowę trzeciej linii metra

Warszawa rozpoczyna budowę trzeciej linii metra

Mimo sporych problemów budżetowych stolicy w Warszawie powstanie trzecia linia metra. Taką decyzję, w ostatnich dniach, podjął Prezydent Rafał Trzaskowski. Już w najbliższy czwartek, na jego wniosek, Rada Miasta ma zdecydować o przesunięciu pieniędzy na pierwszy etap prac. M3 połączy Pragę - Południe z centrum stolicy, a docelowo – także z Ochotą i Mokotowem. W pierwszym etapie, który zakończy się w 2028 roku, powstanie sześć stacji.

Dodano: 24.03.2021 | Komentarze: 0

Reklama
Warszawa i Mazowsze objęte obostrzeniami pandemicznymi

Warszawa i Mazowsze objęte obostrzeniami pandemicznymi

W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19, rząd wprowadza na terenie kolejnych województw, w tym mazowieckiego, obostrzenia sanitarne. Od poniedziałku, 15 marca, zamknięte będą hotele, kina, teatry, galerie sztuki, baseny, sauny, a działalność galerii handlowych będzie ograniczona. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą w tryb nauczania hybrydowego; starsze klasy nadal uczą się zdalnie. Restrykcje będą obowiązywały do 28 marca.

Dodano: 11.03.2021 | Komentarze: 0

Od 18 maja otwarte stołeczne żłobki i przedszkola

Od 18 maja otwarte stołeczne żłobki i przedszkola

  Miasto otworzyło żłobki i przedszkola. Dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, rodzicom i personelowi wprowadzono stosowne procedury i instrukcje. 

Dodano: 18.05.2020 | Komentarze: 0

Najczęściej czytane

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama