Warszawa - Czwartek, 07.08.2025 / Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Reklama

Powstanie Plac Europejski

Dodano:

Fot. Archiwum RESinet.pl
Fot. Archiwum RESinet.pl
Teren ma być estetyczny i chętnie odwiedzany przez mieszkańców stolicy.

By zachęcić mieszkańców do przybywania na Plac Europejski, projekt obejmować ma montaż schludnych ławeczek, fontanny, budowę amfiteatru oraz stworzenie pasażu artystycznego. Do tego, wzdłuż placu znajdą się lokale gastronomiczne – restauracje, bary i kawiarnie.

Inwestycja planowana jest na Woli, przy zbiegu ul. Towarowej i Grzybowskiej. Realizatorem prac będzie Warsaw Spire. Do dyspozycji jest spora powierzchnia, którą pokryje portugalski granit.
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Ekshumacja w związku z katastrofą smoleńską

WARSZAWA. To następna ekshumacja ofiary smoleńskiej przeprowadzana na Powązkach.

Warszawa

Zarzuty dla sprawcy napadu na pocztę

WARSZAWA. 37-latek odpowie za napad na placówkę pocztową zlokalizowaną na Żoliborzu, przy ul. Grunwaldzkiej.

Warszawa

Duża impreza biegowa w stolicy

WARSZAWA. W najbliższą niedzielę, tj. 26 marca, na terenie Warszawy odbędzie się kolejna edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Warszawa

Pożar w domu na Żoliborzu

WARSZAWA. Zapaliła się kuchnia w mieszkaniu na Żoliborzu.

Warszawa

Poranny wypadek. 1 osoba nie żyje

WARSZAWA. Między Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem doszło do poważnego zdarzenia drogowego, na skutek którego jedna z osób poniosła śmierć na miejscu.

Warszawa

Będzie remont ul. Bartyckiej

WARSZAWA. Za 1,5 mln zł uda się wykonać modernizację ul. Bartyckiej.

Warszawa

Tragiczny pożar przy Bernardyńskiej

WARSZAWA. W rejonie ul. Bernardyńskiej doszło do wybuchu pożaru w wyniku którego śmierć poniosła przebywająca w płonącym mieszkaniu kobieta.

Warszawa

Wystartował kolejny sezon miejskich rowerów

WARSZAWA. Rozpoczął się szósty sezon miejskich rowerów Veturilo, które przemieszczają się po stolicy. Z udostępnianych pojazdów mogą skorzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Reklama