Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Powstanie nowy turystyczny szlak dla rowerzystów

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl

WARSZAWA. Miłośnicy wycieczek rowerowych już niedługo będą mieli do dyspozycji kolejny rowerowy szlak, który powstanie w województwie mazowieckim.

 

Do dotychczasowych ścieżek dołączy atrakcyjny szlak ciągnący się między Płockiem i Wyszogrodem. Trasa ma prowadzić wzdłuż rzeki Wisła. Łącznie powstanie 100 metrowy odcinek, który udostępniony zostanie rowerzystom prawdopodobnie na wiosnę 2017 r.

 

Na szlaku zamontowane zostaną specjalne tabliczki informacyjne, na których przemierzający szlak znajdą komplet niezbędnych wiadomości dotyczących zabytkowych iejsc i obiektów, jakie można zwiedzić w okolicy. Realizacji zadania podjęło się Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Juventa Mazowsze”. Inwestycja nazwana została „Rowerem przez Kotlinę Warszawską”.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Trwa budowa przyszłej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

WARSZAWA. Otwarcie nowej siedziby MSN w Warszawie zaplanowano w grudniu 2022 roku.

Warszawa

Początek budowy pomnika Wojciecha Korfantego

WARSZAWA. Monument wybitnego Ślązaka będzie kolejnym upamiętnieniem wielkich Polaków na Trakcie Królewskim.   

Warszawa

3,6 tys. nowych miejsc w żłobkach

 WARSZAWA. Już ponad 3,6 tys. nowych miejsc w żłobkach powstało w Warszawie od początku roku.

Warszawa

Zmiany na warszawskich drogach

WARSZAWA. W piątek, 5 lipca, wykonawca metra otworzy skrzyżowanie ulic Figara, Codziennej, Rolanda i Spójni na Zaciszu.

Warszawa

Dzienny Dom Opieki Medycznej na Białołęce już działa

 WARSZAWA. W Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mehoffera 72/74 zakończył się remont VI oddziału

Warszawa

Ogłoszono przetarg związany z budową trasy do Wilanowa

WARSZAWA. W ciągu 18 miesięcy powstanie dokumentacja projektowa.

Warszawa

Na Lotnisko Chopina pojedzie mniej pociągów

WARSZAWA. Częściej będą jeździły autobusy linii 175, a w pojazdach WTP zostanie wprowadzone honorowanie biletów KM.  

Warszawa

Kolejny sezon Miejskiego Serwisu Rowerowego

WARSZAWA. Projekt koordynuje Biuro Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy.

Reklama