Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Posiedzenie sztabu kryzysowego ws. oczyszczalni „Czajka”

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
WARSZAWA. We wtorek, 3 grudnia, w stołecznym ratuszu odbyło się specjalne posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie kolektorów doprowadzających ścieki do Oczyszczalni „Czajka”. Podczas spotkania podsumowano dotychczas przeprowadzone prace i wspólne działania podjęte dla zminimalizowania skutków awarii.
 
"Chciałbym serdecznie podziękować rządowi, a osobiście ministrowi Michałowi Dworczykowi za pomoc w opanowaniu sytuacji. Dziękuję także przedsiębiorstwu Wody Polskie, wojsku, policji, wszystkim służbom a także Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji za współdziałanie i dotrzymanie terminów. To wsparcie było ważne dla ochrony środowiska oraz sprawnej naprawy" – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
 
Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele instytucji i jednostek zaangażowanych w usunięcie skutków awarii. Wszyscy zgodnie wyrażali zadowolenie z dobrej współpracy, a także sprawności działań podjętych w obliczu potencjalnych skutków zdarzenia w kolektorze przesyłowym.
 
Operacja nocnego przełączenia strumienia nieczystości z tymczasowego rurociągów do naprawionych kolektorów odbyła się w noc z 15 na 16 listopada. Od soboty, od około godz. 9.00, ścieki ponownie popłynęły rurami pod dnem Wisły. Przełączenie zakończył demontaż tymczasowej konstrukcji przesyłowej ułożonej na wojskowym moście pontonowym. Sama przeprawa również została rozebrana, a jej elementy wywiezione znad rzeki w ostatnim tygodniu listopada. Obecnie przesył ścieków z lewego brzegu Wisły do Oczyszczalni „Czajka” odbywa się bez zakłóceń.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Będzie nowoczesny zakład Kolei Mazowieckich

WARSZAWA. Jest plan stworzenia innowacyjnego zaplecza. Koleje Mazowieckie zapowiadają dużą inwestycję.

Warszawa

Protestowali przeciwko cyrkom ze zwierzętami

WARSZAWA. W stolicy odbyła się akcja protestacyjna przeciwko organizacji pokazów cyrkowych z wykorzystaniem zwierząt.

Warszawa

Marki w pierwszej strefie biletowej

WARSZAWA. Teren Marek został uwzględniony w pierwszej strefie biletowej. To oznacza, że wkrótce pojawią się nowe numery wybranych linii autobusowych.

Warszawa

Podpisano umowę w sprawie dostawy nowych pistoletów dla funkcjonariuszy policji

WARSZAWA. Umowa została podpisana z „Łucznikiem”, który ma dostarczyć tysiąc sztuk broni.

Warszawa

Przeciwni zaostrzeniu ustawy o aborcji protestują przed Sejmem

WARSZAWA. Przeciwnicy nowych przepisów proponowanych w Sejmie wyrażają swoje protesty przed siedzibą rządu.

Warszawa

Powstanie nowy turystyczny szlak dla rowerzystów

WARSZAWA. Miłośnicy wycieczek rowerowych już niedługo będą mieli do dyspozycji kolejny rowerowy szlak, który powstanie w województwie mazowieckim.

Warszawa

Weekendowe prace drogowe. Będą utrudnienia

WARSZAWA. W weekend utrudnienia drogowe wystąpią w rejonie ul. Wawelskiej.

Warszawa

Wraca ruch tramwajowy na al. Jana Pawła II

WARSZAWA. Przez pewien czas nie było możliwości kursowania tramwajów w rejonie al. Jana Pawła II, co wynikało z prowadzonych prac remontowych.

Reklama