Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Ponad 26 mln zł niewypłaconych pensji

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Jak wynika ze statystyk na sumę ponad 26 mln zł szacowane są zaległości mazowieckich przedsiębiorców, którzy nie wypłacili w terminie wynagrodzenia swoim pracownikom.

Informacje na ten temat podał Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie. Specjaliści są zdania, że wynika to w głównej mierze ze spowolnienia gospodarczego, jakie ma miejsce w krajowym biznesie. Łącznie przeprowadzone kontrole w poszczególnych placówkach zakończyły się wydaniem ponad 1,5 nakazów natychmiastowej wypłaty należnych środków pieniężnych zatrudnionym w danych placówkach. W porównaniu z rokiem minionym i tak sytuacja jest nieco lepsza.

Zaległości są bowiem niższe o dokładnie 15%.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Szukają wykonawcy przebudowy dróg

W celu znalezienia realizatora planowanej inwestycji, ogłoszony został już przetarg.

Warszawa

Wypadek na Powiślu. Przewrócił się dźwig

W wyniku zdarzenia poszkodowany został operator dźwigu. Mężczyzna w momencie wypadku był trzeźwy.

Warszawa

Przerobią plac Powstańców Warszawy

Zgodnie z projektem, odświeżony plac Powstańców Warszawy ma zyskać nowy system oświetleniowy oraz chodniki.

Warszawa

24-latek utopił się w stawie

Wczoraj około godziny 23 stwierdzono zgon młodego mężczyzny, który utopił się w warszawskim stawie.

Warszawa

Brak zagrożenia powodzią

W dniu wczorajszym ustabilizowała się sytuacja wód Wisły w stolicy. Powodzi nie będzie.

Warszawa

Dwanaście pociągów poczeka do jesieni

Kursujące po stolicy pociągi metra warszawskiego zostały chwilowo wycofane z ruchu.

Warszawa

Zderzenie auta z radiowozem przy Marymonckiej

W rejonie ul. Marymonckiej w Warszawie doszło do zderzenia radiowozu i pojazdu osobowego. Kolizja miała miejsce przy Moście Północnym.

Warszawa

Upiła uczennicę i ją zgwałciła. Trzy zarzuty dla nauczycielki

Zatrzymana została przez funkcjonariuszy policji jedna z nauczycielek placówki szkolnej w Legionowie. Kobiecie postawiono trzy zarzuty, w tym gwałt na uczennicy.

Reklama