Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Pływalnia Delfin po modernizacji

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
WARSZAWA. Zakończyła się gruntowna modernizacja popularnej pływalni przy ul. Kasprzaka. Remont kosztował blisko 12 mln zł. Delfin to teraz nowoczesny i ekologiczny obiekt, przystosowanym do potrzeb rodzin oraz osób z niepełnosprawnościami. 
 
Pływalnia Delfin  mieści się przy ul. Kasprzaka 1/3 i jest jednym z najpopularniejszych tego typu obiektów na Woli. Budynek przeszedł kompleksową modernizację zarówno w środku, jak i na zewnątrz. – Warszawa dla aktywnych to miasto z nowoczesną i ekologiczną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Bez wątpienia takim obiektem jest teraz pływalnia Delfin – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Do dyspozycji warszawianek i warszawiaków są nowe sale fitness, sauny, a kibice i goście mogą obserwować basen z wygodnych trybun. Wszystko w wyremontowanym wnętrzu, które teraz jest bardziej przyjazne środowisku.
 
Pływania została zaprojektowana w 1996 roku i oddana do użytku dwa lata później. – Zakończone właśnie prace obejmowały wykonanie termomodernizacji, wymianę całego systemu wentylacji oraz okien, modernizację łazienek i pryszniców, gdzie zainstalowano zawory na fotokomórkę. Nowa elewacja poprawiła estetykę przestrzeni publicznej oraz zmniejszy koszty energii cieplnej – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.
 
Obiekt jest również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – Powstały m.in. oddzielne wyjścia z szatni na nieckę dla osób poruszających się na wózkach, dostosowano toalety i prysznice, a włączniki światła są na odpowiednich wysokościach – wymienia Bartosz Kusior, dyrektor OSiR Wola.
 
Na modernizację pływalni „Delfin” dzielnica Wola przeznaczyła prawie 12 mln zł.
 
Oferta pływalni jest bardzo szeroka. Warszawianki i warszawiacy mogą tu uczęszczać na naukę pływania aerobik w wodzie, a także zajęcia dla najmłodszych w małej niecce pływalni. Z basenu w ramach lekcji wf korzystają również uczniowie okolicznych szkół. Od środy, 25 czerwca, od godz. 15.00 obiekt jest już dostępny dla wszystkich mieszkańców.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

22 listopada 2019 r. mija rok prezydentury Rafała Trzaskowskiego

WARSZAWA. 22 listopada 2019r. mija dokładnie rok od zaprzysiężenia na urząd prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Warszawa

W niedzielę Piknik Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

WARSZAWA. Wspólne świętowanie zacznie się na pl. Zamkowym o godz. 12.00 inscenizacją powierzenia Józefowi Piłsudskiemu urzędu Naczelnika Państwa.

Warszawa

Ruszają prace związane z przebudową ul. Górczewskiej

WARSZAWA. Roboty wykonywane są w koordynacji z budową II linii metra.

Warszawa

Jesień w Warszawie obfituje w festiwale

WARSZAWA. Warszawskie festiwale filmowe zaliczają się do najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, przy okazji wychowując sobie grono wiernych fanów. 

Warszawa

Zmiana na ul. Patriotów

WARSZAWA. We wtorek, 12 listopada, ok. godz. 11.00 ruch z zachodniej jezdni ul. Patriotów zostanie przełożony na tymczasową drogę

Warszawa

Święto Niepodległości. Sprawdź utrudnienia

WARSZAWA. W niedzielę i poniedziałek, 10 i 11 listopada, zaplanowano wiele zgromadzeń i przemarszów, związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Warszawa

Skwer przy ul. Glebowej przemienił się w park kieszonkowy

WARSZAWA. Aranżacja powstała w ramach budżetu obywatelskiego.

Warszawa

Na mieszkańców stolicy czeka bezpłatna oferta kulturalno-sportowa

WARSZAWA. Warszawianki i warszawiacy tłumnie poszli do urn. W ramach podziękowania stolica ma nagrodę dla wszystkich za wzorową postawę obywatelską.

Reklama