Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Ogromne zainteresowanie II linią metro. Planują kolejne stacje

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl
Oficjalnie, centralny odcinek II linii metra warszawskiego został oddany do użytku 8 marca o godz. 9.30. Na tym jednak inwestycji w zakresie stołecznego metra nie koniec.

Pociąg z prezydent Warszawy i innymi przedstawicielami lokalnych władz wyruszył o godz. 9.40. Głowa miasta podziękowała warszawianom za cierpliwość w oczekiwaniu na ten uroczysty moment. Jednocześnie zapowiedziała, że już niebawem podjęte zostaną przygotowanie do stworzenia kolejnych sześciu stacji II linii. Będą one usytuowane na wschód i zachód – równo po trzy w obu kierunkach.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg zostanie rozstrzygnięty w czerwcu bieżącego roku.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Pod wpływem alkoholu wezwała policję i pogotowie

55-latka podwarzawskiej miejscowości Zakręt pod wpływem upojenia alkoholowego wezwała pogotowie i policję. Jak się okazało nie było żadnego zagrożenia.

Warszawa

Prawie 240 km/h

Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać kierowcę, zajeżdżając mu drogę. Inaczej mężczyzna nie zatrzymałby się, bo po sygnale policjantów zaczął uciekać.

Warszawa

Startuje Warszawska Masa Krytyczna

Dziś o godz. 18 startuje Warszawska Masa Krytyczna. Miejsce zbiórki tradycyjnie na Placu Zamkowym.

Warszawa

Od dziś frezowanie ulic

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się pierwsze prace nad frezowaniem nawierzchni warszawskich ulic.

Warszawa

Utrudnienia w ruchu w związku z uroczystościami z okazji kanonizacji

Ze względu na weekendowe uroczystości warszawscy kierowcy muszą przyszykować się na duże utrudnienia w ruchu.

Warszawa

Zmarł Tadeusz Różewicz

Zmarł wybitny polski poeta i dramaturg Tadeusz Różewicz.

Warszawa

Zmienią kursy linii S3, S3 oraz S9

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi dalekobieżnej linii średnicowej zmienione zostaną rozkłady jazdy linii S3, S3 oraz S9.

Warszawa

Ewakuacja na lotnisku Chopina

Wczoraj około godz. 13 doszło do ewakuacji pasażerów oraz pracowników lotniska Chopina.

Reklama