Warszawa - Środa, 05.11.2025 / Imieniny: Elżbiety, Sławomira, Zachariasza
Reklama

Nowe kursy tramwajów w związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl
Już od jutra linia tramwajowa nr 77 będzie kursowała dzień w dzień.

Takie udogodnienie wprowadzone zostało, aby zachęcić mieszkańców stolicy do korzystania z usług komunikacji publicznej. Po zamknięciu przeprawy Łazienkowskiej, Warszawa stoi w gigantycznych korkach. Władze miasta apelują o przerzucenie się na transport zbiorowy. Dzięki temu udałoby się zredukować zatory i usprawnić ruch drogowy.

Tramwaje nr 77 jeżdżą z ronda Wiatraczna na plac Narutowicza. Najpierw kursowały tylko w godzinach szczytu. Teraz będą jeździły przez cały tydzień, co 4 min w godzinach szczytu i co 7,5 min poza godzinami szczytu.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zamknięcie fragmentu Wisłostrady w okolicach Trasy Łazienkowskiej

Powodem wprowadzenia utrudnień w ruchu są roboty drogowe nad zburzeniem wjazdu ze strony ul. Czerniakowskiej w stronę centralnych partii miasta.

Warszawa

Wypadek drogowy przy Wolczyńskiej. Autobus zderzył się z ciężarówką

W wyniku wypadku drogowego mającego miejsce w dniu dzisiejszym w rejonie skrzyżowania ul. Nocznickiego i Wólczyńskiej, poszkodowana została jedna osoba.

Warszawa

Weekendowe roboty nad torowiskiem

W związku z zaplanowanymi na najbliższe weekendy pracami nad zerwaniem dotychczasowego torowiska i wymianą nawierzchni na nową, wprowadzone zostaną objazdy.

Warszawa

10 lat więzienia dla księdza pedofila

Znany jest już wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga dla byłego księdza z Legionowa, który winny jest dokonania kilkunastu przestępstw na tle seksualnym.

Warszawa

Trwają roboty przy ul. Połczyńskiej

W Warszawie przy ul. Połczyńskiej kontynuowane są prace nad stworzeniem nowego ronda.

Warszawa

Staruszka o kulach szła środkiem szosy

Funkcjonariusze warszawskiej straży miejskiej otrzymali zgłoszenie, że około godz. 9.00 na Moście Marii Skłodowskiej-Curie widziana była staruszka o kuli, idąca pod prąd.

Warszawa

Półmaraton Warszawski – ponad 12 tys. uczestników

Wiadomo już, że w 9. PZU Półmaratonie Warszawskim weźmie udział ponad 12 tys. uczestników pochodzących z niemal 40 różnych państw. Wydarzenie zaplanowano na dzień 30 marca.

Warszawa

Wypadek na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej

W wyniku wypadku drogowego do jakiego doszło w okolicy al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej, poszkodowane zostały dwie osoby. Ze względu na kolizję pojawiły się spore problemy z ruchem.

Reklama