Warszawa - Czwartek, 21.08.2025 / Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
Reklama

Nowa szkoła na Targówku pomieści 1000 uczniów

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Przy ulicy Gilarskiej powstanie nowoczesny kompleks oświatowy dla blisko 1000 uczniów. Władze Warszawy podpisały umowę na budowę szkoły podstawowej. Pierwszy dzwonek zabrzmi już we wrześniu 2020 r.
 
W piątek, 8 marca prezydent stolicy podpisał umowę na budowę pierwszego etapu zespołu szkolno-przedszkolnego na Targówku przy ul. Gilarskiej. Szkoła będzie jedną z największych placówek oświatowych w Warszawie. 
 
"Realizujemy nasz program Warszawy dla uczniów. Jakość edukacji, podwyżki dla nauczycieli, zajęcia dodatkowe. Inwestujemy też w infrastrukturę. Cieszę się, że na Targówku powstanie tak duża i nowoczesna szkoła" – powiedział Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.
 
W dwukondygnacyjnym budynku znajdą się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, stołówka oraz szatnia. Przed wejściem powstaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych. Koszt całej inwestycji to 54 mln zł. Wykonawcą jest firma IDS-BUD spółka akcyjna.
Równocześnie władze dzielnicy rozpoczną budowę drogi dojazdowej – ul. Rembrandta, tak aby została oddana do użytku w tym samym czasie co szkoła.
 
W kolejnych etapach powstanie przedszkole oraz nowoczesna hala sportowa. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw. Kompleks oświatowy będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a hala widowiskowo-sportowa będzie ogólnodostępna.
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Jak mądrze zaplanować własny rozwój?

Rozwój osobisty jest ważną częścią naszego życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Doskonaląc własne umiejętności czy poszerzając posiadaną wiedzę, podnosimy poczucie własnej wartości i odczuwamy ogromną satysfakcję z podejmowanych działań.

Warszawa

Mobilny Punkt Poradnictwa wrócił na ulice Warszawy

WARSZAWA. Po ulicach Warszawy, tak jak w zeszłym roku, jeździ Mobilny Punkt Poradnictwa.

Warszawa

Co warto zobaczyć w Tunezji?

Tunezja co roku pozostaje na szczycie wakacyjnej listy ulubionych kierunków Polaków. Nic dziwnego – zapewnia nam możliwość cieszenia się gorącym afrykańskim klimatem i egzotycznymi atrakcjami, a jednocześnie umożliwia korzystanie z europejskich udogodnień....

Warszawa

22 listopada 2019 r. mija rok prezydentury Rafała Trzaskowskiego

WARSZAWA. 22 listopada 2019r. mija dokładnie rok od zaprzysiężenia na urząd prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Warszawa

Statystyki wypadków w stolicy

Po stolicy Rosji – Moskwie, jednej z największych metropolii świata – Stambule, oraz po Petersburgu Warszawa jest najbardziej zakorkowanym miastem w Europie. Dochodzi tu również do największej liczby wypadków w skali kraju.

Warszawa

W niedzielę Piknik Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

WARSZAWA. Wspólne świętowanie zacznie się na pl. Zamkowym o godz. 12.00 inscenizacją powierzenia Józefowi Piłsudskiemu urzędu Naczelnika Państwa.

Warszawa

Ruszają prace związane z przebudową ul. Górczewskiej

WARSZAWA. Roboty wykonywane są w koordynacji z budową II linii metra.

Warszawa

Jesień w Warszawie obfituje w festiwale

WARSZAWA. Warszawskie festiwale filmowe zaliczają się do najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, przy okazji wychowując sobie grono wiernych fanów. 

Reklama