Warszawa - Piątek, 24.10.2025 / Imieniny: Marcina, Rafała, Arety
Reklama

Nowa linia tramwajowa

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl

WARSZAWA. Tramwaje Warszawskie przygotowują się do inwestycji zakładającej stworzenie nowej linii prowadzącej z Woli na Wilanów.

 

Łącznie ma powstać odcinek liczący dwadzieścia kilometrów. Tory przebiegać będą przez cztery warszawskie dzielnice. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie wykonana do 2022 roku.

 

Połączona zostanie Wola, Ochota, Mokotów i Wilanów, co nie tylko znacząco zwiększy wygodę podróżnych, ale też pozwoli na rozładowanie ruchu w tych częściach stolicy. Koncepcja zakłada podzielenie budowy nowej linii na kilka etapów.

 

Póki co konieczne jest załatwienie wszelkich niezbędnych spraw formalnych. Być może jeszcze w tym roku uda się otrzymać potrzebne decyzje środowiskowe.

 

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Jest płyta postojowa dla samolotów transportowych

Dobiegły końca roboty nad stworzeniem płyty dla warszawskiego lotniska

Warszawa

Pałac Kultury rozbłysnął barwami Białorusi

Wczoraj reprezentacyjny obiekt świecił się na biało-czerwono-biało, tj. w odcieniach nieoficjalnych flag Białorusi.

Warszawa

Wyruszyły warszawskie pielgrzymki na Jasną Górę

Policja apeluje o ostrożność, ponieważ mogą pojawić się utrudnienia.

Warszawa

Zwęzili Wisłostradę

Od godz. 10 kierowcy mają do dyspozycji jeden pas ruchu w stronę centrum.

Warszawa

Wypadek przy ul. Patriotów. Wstrzymano ruch

Zablokowany jest od godz. 10 przejazd w obie strony.

Warszawa

Stolicą zawładną kolarze

Dziś do Warszawy wjadą rowerzyści biorący udział w wyścigu Tour de Pologne.

Warszawa

Pijany kierowca autobusu

Miał powyżej promila alkoholu w organizmie.

Reklama