Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

W sobotę Noc Muzeów w Warszawie

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Warszawa po raz 15. organizuje Noc Muzeów. W sobotę, 19 maja zwiedzających przyjmie 240 placówek. Będą konkursy, dwa stoiska informacyjne, wejściówki do PKiN i niespodzianka dla 15-latków.
 
Największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w wydarzeniu to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią, i jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują swoje często na co dzień zamknięte korytarze. 
 
"W tegorocznym plakacie promującym Noc Muzeów odeszliśmy od czerni, jest on bardzo kolorowy, tak jak kolorowa i bogata jest oferta warszawskiej Nocy Muzeów" – podkreślił Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.
 
Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce – inaczej niż w pozostałych krajach Europy – biorą w niej udział nie tylko placówki związane z kulturą. Niemniej to właśnie do muzeów ustawiają się największe kolejki.
 
"Podczas Nocy Muzeów już kilkakrotnie nawiązywaliśmy do ważnych rocznic: 2010r. do Roku Chopina, 2011r. Roku Marii Skłodowskiej-Curie, w 2012r. do Roku Bolesława Prusa i Janusza Korczaka" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, podczas konferencji prasowej.
 
Szczegółowy program 15. Nocy Muzeów w Warszawie znajduje się TUTAJ
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Prawie 240 km/h

Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać kierowcę, zajeżdżając mu drogę. Inaczej mężczyzna nie zatrzymałby się, bo po sygnale policjantów zaczął uciekać.

Warszawa

Startuje Warszawska Masa Krytyczna

Dziś o godz. 18 startuje Warszawska Masa Krytyczna. Miejsce zbiórki tradycyjnie na Placu Zamkowym.

Warszawa

Od dziś frezowanie ulic

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się pierwsze prace nad frezowaniem nawierzchni warszawskich ulic.

Warszawa

Utrudnienia w ruchu w związku z uroczystościami z okazji kanonizacji

Ze względu na weekendowe uroczystości warszawscy kierowcy muszą przyszykować się na duże utrudnienia w ruchu.

Warszawa

Zmarł Tadeusz Różewicz

Zmarł wybitny polski poeta i dramaturg Tadeusz Różewicz.

Warszawa

Zmienią kursy linii S3, S3 oraz S9

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi dalekobieżnej linii średnicowej zmienione zostaną rozkłady jazdy linii S3, S3 oraz S9.

Warszawa

Ewakuacja na lotnisku Chopina

Wczoraj około godz. 13 doszło do ewakuacji pasażerów oraz pracowników lotniska Chopina.

Warszawa

Biblioteka pobiła rekord książkowego domino

Od wtorku w placówce Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie układane było nietypowe domino z książek.

Reklama