Warszawa - Czwartek, 25.06.2026 / Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Reklama

Nierozsądne podwyżki biletów?

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez warszawski Zarząd Transportu Miejskiego, w minionym roku zysk ze sprzedaży biletów na podróżowanie środkami komunikacji miejskiej wyniósł niespełna 765 mln zł.

W porównaniu z danymi z lat minionych jest to zdecydowanie więcej. W roku 2011 do puli finansowej miasta wpłynęło o 47 mln zł mniej. Mimo wszystko jednak w ratuszu spodziewano się, że łączny dochód przekroczy poziom 840 mln zł. Tak optymistycznych wyników nie udało się natomiast uzyskać.

Od stycznia 2013 r za jednorazowy bilet zapłacić trzeba było 4,40 zł a nie jak miało to miejsce dotychczas 3,60 zł. z kolei za bilet miesięczny 100 zł, zaś za 90-dniowy – 250 zł.
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Pasażerom będzie łatwiej

Już wkrótce kolejna inwestycja w ramach Systemu Informacji Pasażerskiej.

Warszawa

Koniec z lewymi biletami

Prowadzone są prace nad lepszymi niż dotychczas zabezpieczeniami kart miejskich.

Warszawa

Warszawskie taksówki zmienią design

Będą bardziej rzucające się w oczy oraz spójne wizualnie.

Warszawa

Dziewięcioro rannych w wypadku w środku stolicy

Do zdarzenia doszło w samym centrum. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Warszawa

Stolica zzielenieje

Już w ciągu kilku najbliższych lat przeprowadzone zostaną prace nad uatrakcyjnieniem terenów wokół Wisły.

Warszawa

Awaria sygnalizatora przy Wołoskiej

Non stop zielone światło mieli kierowcy.

Warszawa

Jutro zbiórka elektrośmieci

Zniszczone i stare urządzenia będzie można przynosić do 19 punktów zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Warszawa

Pożar w centrum stolicy

Zapaliła się papa na dachu wieżowca Warsaw Spire.

Reklama