Warszawa - Wtorek, 24.06.2025 / Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Reklama

Nasz region najbardziej dynamiczny w Unii Europejskiej

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl
WARSZAWA. Mazowsze uznano w całej Unii Europejskiej za najbardziej dynamicznie rozwijający się region lat 200 8 – 2014.

 

Pod uwagę wzięto PKB przypadające na jednego mieszkańca. W przeciągu zaledwie sześciu ostatnich lat jego wskaźnik wynosił ok. 83 proc. średniej unijnej. Dwa lata temu jednakże wzrósł i to do ok. 110 proc. Tak dużego progresu nie odnotowano w żadnym innym miejscu na terenie Wspólnoty.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zmiana organizacji ruchu przy Powsińskiej

W rejonie ul. Powsińskiej można już skręcić w lewo w stronę Augustówki.

Warszawa

Czwórka dzieci w szpitalu. Wypadek przy ul. Gandhi

W rejonie ul. Gandhi doszło dziś rano do wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała czwórka dzieci.

Warszawa

Polowanie na łosia

Między ul. Grodzką, mostem Śląsko-Dąbrowskim i Wisłostradą stoi łoś. Od rana miejsce jest obstawione przez ekopatrol i policję.

Warszawa

Pożar w kuchni lokalu mieszkalnego

W wyniku pożaru do jakiego doszło w jednym z obiektów mieszkalnych usytuowanych w centrum stolicy poszkodowana została jedna osoba.

Warszawa

Ponowna próba podpalenia tęczy

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn chodziło wokół warszawskiej tęczy. Nagle jeden z nich podjął próbę podpalenia obiektu.

Warszawa

Warszawskie Targi Książki z sukcesem

Podobnie jak rok temu, także i teraz udział w Warszawskich Targach Książki wzięło około 60 tys. osób.

Warszawa

Pociąg potrącił mężczyznę

Poszkodowany zmarł. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Józefinów niedaleko Piastowa w godzinach wieczornych.

Warszawa

Trwa szacowanie strat po powodzi

Nie ma już żadnego zagrożenia powodziowego. Wody Wisły opadają.

Reklama