Dzisiaj jest: 23 maja 2024, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności Warszawa

Następny odcinek Trasy Łazienkowskiej do przebudowy

Dodano: 13.12.2022

Następny odcinek Trasy Łazienkowskiej do przebudowy

fot. Urząd m.st. Warszawy

Miasto podpisało umowę na rozbiórkę i odbudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ulicami Paryską i Bajońską. Dokument dotyczy także budowy ekranów akustycznych i wymiany nawierzchni jezdni w al. Stanów Zjednoczonych – od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej.

Podpisana dzisiaj umowa pomiędzy Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta, a firmą WARBUD SA, dotyczy prac na odcinku o długości blisko 1 kilometra. Realizacja inwestycji potrwa 30 miesięcy. Jej koszt to ok. 88,7 mln zł. Wiadukty Trasy Łazienkowskiej nad ulicami Paryską i Bajońską były eksploatowane przez prawie pięćdziesiąt lat i dziś, z powodu złego stanu technicznego, wymagają przebudowy. Konieczna jest także lepsza ochrona mieszkańców okolicznych domów przed hałasem. Jego źródłem jest ruch samochodowy w al. Stanów Zjednoczonych, czyli na fragmencie Trasy Łazienkowskiej, po praskiej stronie Wisły.

Trzy pasy w każdym kierunku

Droga na odcinku przeznaczonym do przebudowy ma dwie jezdnie – każda po trzy pasy ruchu. Przejazd Trasą Łazienkowską będzie możliwy przez cały czas prowadzenia robót. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów ruch będzie się odbywał po drugim obiekcie, a następnie zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt. Dopiero wówczas rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi.

Na nowych wiaduktach, z których każdy będzie mierzył 210 m długości, zachowana będzie dotychczasowa liczba pasów ruchu – po trzy w każdym kierunku.

Ekrany i zieleńREKLAMA

W ramach rozpoczynającej się inwestycji na odcinku al. Stanów Zjednoczonych pomiędzy ul. Bajońską a Międzynarodową zostaną wybudowane ekrany akustyczne oraz ułożona będzie nowa, cicha nawierzchnia jezdni.

Prace obejmą również przebudowę sieci wodociągowej, gazowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej.  Pojawi się nowoczesne oświetlenie uliczne oraz nowy system odwodnienia drogi. Posadzonych zostanie ponad 70 drzew, blisko 15 tys. krzewów, bylin, pnączy oraz wysiane zostaną trawniki.

Roboty w terenie mają ruszyć w przeciągu czterech miesięcy od podpisania umowy.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie w kwocie 114 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przebudowa Trasy Łazienkowskiej

Rozbiórka i odbudowa wiaduktów nad ulicami Paryską i Bajońską oraz budowa ekranów akustycznych i wymiana nawierzchni jezdni w al. Stanów Zjednoczonych – na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej – to kolejny etap realizowanej w ostatnich latach przebudowy Trasy Łazienkowskiej. Dotychczas wyremontowano: most Łazienkowski, estakady i wiadukty na węzłach z Wisłostradą, Wałem Miedzeszyńskim oraz na Przyczółku Grochowskim. Przebudowa dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola potrwa do marca 2024 r. Pierwszy z wiaduktów, północny, jest już gotowy i na początku 2023 r. ma przejąć ruch w obydwu kierunkach. Rozpocznie się wówczas rozbiórka wiaduktu południowego.
 

Podziel się z innymi

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Finałowe morsowanie w Dzielnicy Wisła już w niedzielę

Finałowe morsowanie w Dzielnicy Wisła już w niedzielę

Tysiąc osób weszło do rzeki podczas szóstej edycji szkółki morsowania w Dzielnicy Wisła. Ostatnie morsowanie w najbliższą niedzielę – zakończy je ognisko z muzyką na żywo i tańcami.

Dodano: 15.12.2022 | Komentarze: 0

Rośnie most pieszo-rowerowy na Wiśle

Rośnie most pieszo-rowerowy na Wiśle

Wszystkie filary mostu pieszo-rowerowego, który połączy Śródmieście z Pragą, są już gotowe. W miniony weekend zakończyło się betonowanie dwóch ostatnich rzecznych podpór. Kolejnym etapem prac będzie montaż elementów konstrukcji przeprawy.

Dodano: 12.12.2022 | Komentarze: 0

Konstrukcja nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej gotowa

Konstrukcja nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej gotowa

Z tej okazji w najwyższym punkcie obiektu zawisła tradycyjna wiecha.

Dodano: 15.07.2022 | Komentarze: 0

Reklama
Ukradł 270 kg truskawek. Mężczyzna usłyszał zarzut

Ukradł 270 kg truskawek. Mężczyzna usłyszał zarzut

Dodano: 15.07.2022 | Komentarze: 0

Bezpłatne wydarzenia nad Wisłą

Bezpłatne wydarzenia nad Wisłą

Trzy bezpłatne wydarzenia zaplanowano nanajbliższą niedzielę na warszawską Wisłą. Współorganizatorem jest m.st. Warszawa.

Dodano: 14.07.2022 | Komentarze: 0

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama