Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Nad Jeziorkiem Czerniakowskim będzie czyściej i bezpieczniej

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Nad Jeziorkiem Czerniakowskim będzie czyściej i bezpieczniej. Pojawi się tam strażnik, który ma pilnować, by mieszkańcy nie naruszali przepisów rezerwatu przyrody. Kontrole zapobiegną rozpalaniu nielegalnych ognisk oraz zmniejszą hałas, co korzystnie wpłynie na lokalny ekosystem.
 
Strażnik będzie codziennie monitorował teren wokół jeziorka w dzielnicy Mokotów. Gdy zauważy np. wandalizm, w tym niszczenie przyrody, kradzież, zaśmiecanie terenu, kłusowników czy imprezowiczów spożywających alkohol, rozpalających ognisko lub grill, ma obowiązek niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby. W zależności od rodzaju incydentu może to być policja, Straż Miejska, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie.
 
Patrolujący posiada wiedzę z zakresu przepisów ochrony przyrody. W razie dostrzeżenia problemów może liczyć na natychmiastowe wsparcie grupy interwencyjnej  - co najmniej dwóch uzbrojonych pracowników ochrony.  Jego dodatkowym zadaniem jest sprawdzanie, czy przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za utrzymanie czystości wywożą odpady zgodnie z harmonogramem.
 
Teren zieleni cieszy się coraz większą popularnością. Od początku czerwca nad Jeziorkiem Czerniakowskim działa kąpielisko, strzeżone codziennie w godz. w godzinach 9.00-19.00 aż do połowy września. Dzięki stałej  kontroli rezerwatu przyrody okoliczna przestrzeń będzie zabezpieczona przed dewastacją i zniszczeniami.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Motocyklista wjechał w auto osobowe

Kolizja wyglądała wyjątkowo groźnie.

Warszawa

Odnowią plac Trzech Krzyży

Rozpoczęcie prac zaplanowano jeszcze na sierpień.

Warszawa

Jest płyta postojowa dla samolotów transportowych

Dobiegły końca roboty nad stworzeniem płyty dla warszawskiego lotniska

Warszawa

Pałac Kultury rozbłysnął barwami Białorusi

Wczoraj reprezentacyjny obiekt świecił się na biało-czerwono-biało, tj. w odcieniach nieoficjalnych flag Białorusi.

Warszawa

Wyruszyły warszawskie pielgrzymki na Jasną Górę

Policja apeluje o ostrożność, ponieważ mogą pojawić się utrudnienia.

Warszawa

Zwęzili Wisłostradę

Od godz. 10 kierowcy mają do dyspozycji jeden pas ruchu w stronę centrum.

Warszawa

Wypadek przy ul. Patriotów. Wstrzymano ruch

Zablokowany jest od godz. 10 przejazd w obie strony.

Reklama