Warszawa - Czwartek, 06.11.2025 / Imieniny: Feliksa, Leonarda, Melaniusza
Reklama

Myślał, że bierze udział w akcji CBŚ. Został okradziony

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Do mieszkańca Warszawy zadzwonił mężczyzna, zwracający się do niego „wujku”.
 
Po chwili połączenie zerwano. Niedługo po tym zadzwoniła kolejna osoba, twierdząc, że dzwoniący przed momentem mężczyzna współpracuje z Centralnym Biurem Śledczym i pomaga w rozbiciu gangu oszustów działających metodą „na wnuczka”. Poszkodowany uwierzył w opowiedzianą mu historię i postanowił współpracować.

Obiecano mężczyźnie, że po wyjaśnieniu całej sprawy pieniądze trafią na jego konto, a przelew jest tylko celowym zabiegiem, aby nie wystraszyć oszustów. W związku z tym, pokrzywdzony przelał kwotę 160 tys. zł na wskazane konto. Niestety po rzekomej akcji, środków nie odzyskał. Sprawę zgłosił na komendę, gdzie wyszło na jaw, że padł ofiarą przestępstwa.

Zablokowano konto, na jaki przelane zostały środki. Ostatecznie udało się zatrzymać trzy osoby, które chciały wypłacić pieniądze posługując się kartą bankomatową.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Uwaga! W weekend utrudnienia drogowe. Wprowadzą objazdy

Powodem utrudnień drogowych planowanych od dziś do poniedziałku rano są prace realizowane w rejonie Powstańców Śląskich oraz al. Reymonta.

Warszawa

Ścieżka przy al. Jana Pawła II dopiero w czerwcu. Skąd opóźnienie?

Inwestycja jest już opóźniona, ponieważ konieczne było przeprowadzenie dodatkowych prac ciepłowniczych. Trzeba było stworzyć komorę ciepłowniczą. Tym samym inwestycja zostanie zakończona najwcześniej dopiero w przyszłym miesiącu.

Warszawa

Włamali się do hurtowni sprzętu dziecięcego. Ukradli wózki, rowerki i foteliki

Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać sześć osób podejrzewanych o włamanie do hurtowni sprzętu dziecięcego oraz kradzież kilkuset wózków, rowerków i fotelików.

Warszawa

Komorowski zwyciężył w całej Warszawie

W wyborach prezydenckich warszawianie głosowali głównie na Bronisława Komorowskiego.

Warszawa

Powstanie ścieżka rowerowa w ścisłym centrum stolicy

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w rejonie między Królewską a Świętokrzyską w Warszawie już wkrótce powstanie ścieżka rowerowa.

Warszawa

Dziś pogrzeb Władysława Bartoszewskiego

Uroczystości rozpoczną się w południe.

Warszawa

Zderzenie autobusów. Jedna pasażerka ranna

Do zdarzenia doszło dziś ok godz. 11. Zderzyły się dwa autobusy przy skrzyżowaniu ul. Radzymińskiej i Łodygowej.

Warszawa

Tramwaj nr 17 od dziś także na Tarchomin

Wydłużono trasę przejazdu tramwaju linii 17.

Reklama