Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Konsultacje w sprawie lokalizacji nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Dodano:

fot. Urząd m.st. Warszawy
fot. Urząd m.st. Warszawy
Docelowo w Warszawie ma powstać minimum 1000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Tak zakłada ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Właśnie ruszyły konsultacje w sprawie lokalizacji nowych stacji.
 
W Warszawie zamontowano do tej pory 144 punkty ładowania zlokalizowane w 54 stacjach. Ponadto w tym roku ma powstać kolejnych 41 punktów w 21 stacjach. Projekt stołecznego „Planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych” przewiduje możliwość uruchomienia 1034 punktów ładowania w kolejnych 517 stacjach. Po konsultacjach z mieszkańcami wybrane zostaną lokalizacje, w których będzie zainstalowanych minimum 815 punktów ładowania.
 
Proponowane lokalizacje zostały wybrane wspólnie przez Biuro Infrastruktury, zarządców stołecznych dróg (Zarząd Dróg Miejskich i urzędy dzielnic) oraz operatorów systemów dystrybucyjnych elektroenergetycznych (innogy Stoen Operator sp. z o.o. oraz PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Warszawie). Zgodnie z przepisami ustawy o elektromobilności do wybudowania stacji ładowania zobowiązani są operatorzy systemów dystrybucyjnych elektroenergetycznych.
 
Na stronie www.konsultacje.um.warszawa.pl można zapoznać się z projektem „Planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych” oraz z grafikami i mapą, przedstawiającymi lokalizacje planowanych stacji ładowania.
 
W związku z epidemią koronawirusa konsultacje będą trwały do 31 maja. Od pierwszego dnia konsultacji uwagi do lokalizacji planowanych stacji ładowania można wysyłać mailem na adres konsultacje_infrastruktura@um.warszawa.pl. 28 kwietnia i 14 maja odbędą się dyżury telefoniczne, w trakcie których będzie można porozmawiać z urzędnikami, zaangażowanymi w przygotowanie konsultowanego planu oraz zgłosić swoje uwagi. Na 20 maja zaplanowana jest wideokonferencja online lub spotkanie konsultacyjne (zależnie od sytuacji epidemicznej) z udziałem ekspertów od elektromobilności.
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Koniec z lewymi biletami

Prowadzone są prace nad lepszymi niż dotychczas zabezpieczeniami kart miejskich.

Warszawa

Warszawskie taksówki zmienią design

Będą bardziej rzucające się w oczy oraz spójne wizualnie.

Warszawa

Dziewięcioro rannych w wypadku w środku stolicy

Do zdarzenia doszło w samym centrum. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Warszawa

Stolica zzielenieje

Już w ciągu kilku najbliższych lat przeprowadzone zostaną prace nad uatrakcyjnieniem terenów wokół Wisły.

Warszawa

Awaria sygnalizatora przy Wołoskiej

Non stop zielone światło mieli kierowcy.

Warszawa

Jutro zbiórka elektrośmieci

Zniszczone i stare urządzenia będzie można przynosić do 19 punktów zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Warszawa

Pożar w centrum stolicy

Zapaliła się papa na dachu wieżowca Warsaw Spire.

Warszawa

Kolejne utrudnienia w ruchu na weekend

Od dziś blokada bocznej szosy Trasy Armii Krajowej.

Reklama