Warszawa - Czwartek, 21.08.2025 / Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
Reklama

Komisja Europejska weźmie udział w Warszawskim Festiwalu Konesera

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
WARSZAWA. Komisja Europejska weźmie udział w II edycji Warszawskiego Festiwalu Konesera. W europejskiej strefie #EUandME będzie można, m.in. uczestniczyć w warsztatach ekologicznych i komiksowych, skomponować własną muzykę na Mash Machine i wykonać pamiątkowego „gifa” w stylu Andy’ego Warhola. Motywem przewodnim aktywności w strefie #EUandME będzie realizowanie pasji.
 
Centrum Praskie Koneser w Warszawie, które powstało w miejscu zabytkowej wytwórni wódek, stanowi wyjątkową, wielofunkcyjną przestrzeń miejską. Dziś na terenie Konesera znajdują się m.in. restauracje, mieszkania, biura i pasaż handlowy ze strefą dobrego designu i autorską modą. Odbywające się tu wydarzenia kulturalne, takie jak Warszawski Festiwal Konesera, stały się dla Warszawiaków okazją do spotkań.
 
Komisja Europejska wybrała to wydarzenie, aby porozmawiać z młodymi Europejczykami o możliwościach oferowanych przez Unię Europejską: "Festiwale muzyczne są idealną okazją, by porozmawiać o Unii Europejskiej w swobodniejszej atmosferze. Dzisiaj wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na ich codzienne życie ma to, że są mieszkańcami UE i jakie czerpią z tego korzyści. A to przecież, między innymi, wiele możliwości realizowania swoich pasji, dzięki przepisom i inicjatywom UE" – mówi dr Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej 
w Polsce
 
Strefa #EUandME będzie usytuowana w pasażu Konesera, w pobliżu sceny festiwalowej i będzie otwarta. 14 i 15 września, w godz. 15:00 – 21:00. To miejsce, w którym zarówno młodsi, jak i starsi goście festiwalu będą mogli rozwijać swoje pasje. Działania animacyjne prowadzone w strefie #EUandME będą podzielone na trzy obszary tematyczne: ekologia, sztuka i sport. Ale do strefy europejskiej warto zajrzeć nie tylko ze względu na atrakcje i konkursy. W punkcie informacyjnym będzie można uzupełnić wiedzę na temat funduszy i programów unijnych wspierających edukację, założenie własnego biznesu czy rozwój pasji.
 
 
 
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zabił węża, rzucając nim o chodnik

26-latek usłyszał już zarzuty. Maksymalnie grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Warszawa

Warszawskie baseny już czynne

Z czterech odkrytych pływalni ulokowanych w stolicy można będzie korzystać w najbliższych dniach.

Warszawa

Znają tożsamość szalejącego kierowcy

Prokuratura w stolicy wszczęła już postępowanie w sprawie kierowcy, który kilka dni temu jechał po warszawskich ulicach z prędkością około 200 km/h.

Warszawa

Dramat na Ursynowie. Nie żyje 2 latek

Chłopiec przechodził przez przejście dla pieszych z ojcem. Niespodziewanie najechał na niego pojazd marki volvo.

Warszawa

Poranna awaria tramwajów

Do utrudnień doszło przy Marszałkowskiej, A. Jerozolimskich oraz al. Solidarności.

Warszawa

Pędził około 200 km/, stwarzając zagrożenie

Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości mężczyzny, który jechał jak szalony warszawskimi ulicami.

Warszawa

Problemy z przejazdem na Wisłostradzie

Prace miały się ostatecznie zakończyć dziś. W dalszym ciągu są jednak utrudnienia.

Warszawa

Uwaga kierowcy! Od dziś zablokowany most Łazienkowski

Od godz. 22 do poniedziałku do godz. 6.00 nieczynny będzie przejazd mostem Łazienkowskim.

Reklama