Warszawa - Niedziela, 22.06.2025 / Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Reklama

Kolejny egzamin maturalny. Dziś język angielski

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Od minionego poniedziałku ruszyły tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości maturzyści mają już za sobą z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dziś otworzono arkusze z języka angielskiego.

Również w dniu dzisiejszym, o godz. 14 przeprowadzony zostanie test z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Ze wszystkich maturzystów przystępujących do egzaminów dojrzałości w tym roku, język angielski, jako przedmiot obowiązkowy w ramach języka nowożytnego wybrało prawie 90% wszystkich zdających. Maturzyści nie obawiają się o poziom podstawowy, który uważają, że powinien być łatwy.

Na dzień 13 maja zaplanowano test z języka niemieckiego, na 15 maja z rosyjskiego, na 19 maja z francuskiego, 21 maja z hiszpańskiego, 22 maja z włoskiego, a 23 z języków mniejszości narodowych, to jest białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego. W tym samym dniu będzie można również przystąpić do egzaminu z języków regionalnych, to jest łemkowskiego i kaszubskiego.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Piesza potrącona przez osobówkę

Do zdarzenia doszło wczoraj w rejonie ul. Marszałkowskiej w Warszawie.

Warszawa

Centralna Park za 350 mln euro!

Jeśli się uda, pierwsze łopaty wbite zostaną na placu budowy nowoczesnego i gigantycznego kompleksu w 2018 roku.

Warszawa

Ogromne zainteresowanie II linią metro. Planują kolejne stacje

Oficjalnie, centralny odcinek II linii metra warszawskiego został oddany do użytku 8 marca o godz. 9.30. Na tym jednak inwestycji w zakresie stołecznego metra nie koniec.

Warszawa

Odnaleźli ciało na śmietniku

Zwłoki mężczyzny znajdowały się w altance śmietnikowej w rejonie ul. Okrzei.

Warszawa

Zniszczony radiowóz. Policjanci w szpitalu

Taki jest bilans porannego wypadku, do jakiego doszło ok. godz. 10 w rejonie ul. Wawelskiej.

Warszawa

Od poniedziałku nabór do przedszkoli

Rekrutacja dotyczyć będzie dzieci dopiero rozpoczynających edukację na szczeblu przedszkolnym.

Warszawa

Podejrzenie odry. 17-latka zatrzymana w izolatce

Nieletnia przebywa w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej.

Warszawa

Uszkodził auto, wyrzucając butelkę przez okno

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Sytuacja miała miejsce około godz. 16 w warszawskim autobusie.

Reklama