Warszawa - Sobota, 21.06.2025 / Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Reklama

Interaktywne wiaty przystankowe w stolicy

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl
Wreszcie są konkretne ustalenia w sprawie wymiany wiat przystankowych.

Projekt zakładający koncepcję zmian w zakresie dotychczasowych wiat autobusowych przygotowany został w roku 2006. Przez tyle lat nic nie poszło jednak w tym temacie na przód. Teraz wydaje się, że inwestycja ruszyła z miejsca.

Jest plan, aby stworzyć niemal 1600 nowych wiat. Będą one estetyczne, komfortowe oraz interaktywne. Mają być wyposażone w nowoczesną technologię Near Field Communication i kody QR. Ogólnie będą trzy wersja wiat. Jakie?

Jeden typ to wiaty konserwatorskie, które zostaną zamontowane w rejonie głównych warszawskich zabytków. Te obiekty mają pasować wizualnie do terenu objętego nadzorem konserwatorskim. W okolicy najbardziej zatłoczonej, wizytowej i przy ważnych punktach komunikacyjnych będą wiaty konkursowe, które wybrano w ramach przedsięwzięcia „Przystanek dla Warszawy”. Akcja zorganizowana została właśnie w roku2006.

W pozostałych częściach stolicy pojawią się natomiast wiaty uniwersalne estetyką.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Policja szukała go 4 listami gończymi. Znaleźli go na stacji warszawskiego metra

Mężczyzna, którego w niedzielę zatrzymali funkcjonariusze p

Warszawa

Nie żyje pieszy potrącony przez Volvo

W rejonie al. Jerozolimskich doszło do potrącenia pieszego.

Warszawa

Ciężarówka zablokowała pas Alei Jerozolimskich

WARSZAWA. Zepsuty pojazd ciężarowy sparaliżował część stolicy. Zablokowano pas Alei Jerozolimskich w stronę centrum.

Warszawa

Powrót autobusów na ul. Wołoską. Koniec prac

Ze względu na koniec robót drogowych realizowanych przy ul. Wołoskiej w Warszawie, przywrócono dawny rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

Warszawa

Ul. Wołoska oddana do użytku

Od dziś ulica Wołoska została ponownie oddana do użytku kierowców.

Warszawa

Złodzieje rowerów w rękach policji

Udało się zatrzymać trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzieże.

Warszawa

Pożar w mieszkaniu na siódmym piętrze. Są poszkodowani

W sobotnią noc doszło do wybuchu pożaru w jednym z mieszkań wieżowca w Warszawie.

Warszawa

Ponad 200 tys. zł datków na ratowanie zabytków

Sumę ok. 215 tys. zł udało się zebrać kwestującym na rzecz ratowania zabytków na Starych Powązkach w Warszawie.

Reklama